Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 22 lipca 2015, 09:33

autor: Góral

W ostatnim kwartale Microsoft wysłał do sklepów 1,4 mln Xboksów

W ostatnim kwartale finansowym, zakończonym 30 czerwca, firma Microsoft wysłała do sklepów 1,4 mln egzemplarzy konsol Xbox. Przychody generowane przez grową działalność firmy (sprzedaż sprzętu, transakcje w Xbox Live, gry itd.) wzrosły o 27% w porównaniu do tego samego okresu rok wcześniej.

Koncern Microsoft opublikował wyniki finansowe za czwarty kwartał roku fiskalnego 2015 zakończony 30 czerwca. Gigantowi z Redmond udało się wypracować 22,2 miliarda dolarów przychodu, ale i tak zanotowano stratę w wysokości około 2,1 miliarda dolarów, co związane jest z dalszymi kosztami powstałymi w wyniku przejęcia Nokia Devices and Services. Gdyby nie to, zysk operacyjny koncernu wyniósłby ponad 6 miliardów dolarów. Nas jednak bardziej interesują poczynania firmy w kwestii konsol Xbox. Przychody związane z tą działalnością (sprzedaż urządzeń, gier i transakcje dokonane w Xbox Live) wzrosły w porównaniu do tego samego okresu poprzedniego roku fiskalnego o 27%. Pisząc dokładniej, sytuacja wygląda następująco:

  • 1,4 miliona (1,1 miliona rok wcześniej) wysłanych do sprzedawców konsol Xbox One i Xbox 360;
  • wzrost przychodów z Xbox Live o 58% (205 milionów dolarów).
Przychody generowane przez xboksową działalność Microsoftu wzrosły o 27%. - W ostatnim kwartale Microsoft wysłał do sklepów 1,4 mln Xboksów - wiadomość - 2015-07-22
Przychody generowane przez xboksową działalność Microsoftu wzrosły o 27%.
Wyniki finansowe Microsoftu za czwarty kwartał roku fiskalnego 2015:
  • 22,2 mld dolarów przychodu, 2,1 mld dolarów straty
  • 27% wzrost przychodów z działalności związanej z marką Xbox
  • 1,4 mln wysłanych do sprzedawców konsol Xbox One i Xbox 360

Warto jeszcze wspomnieć, że urządzenia Surface wypracowały 888 milionów dolarów przychodu i w połączeniu z xboksową działalnością wygenerowały wspólnie 2 miliardy dolarów.

Jednocześnie Microsoft opublikował wyniki osiągnięte w całym roku fiskalnym 2015. 2 miliardy straty w ostatnim kwartale nie wpłynęły diametralnie na osiągnięte rezultaty, gdyż przez dwanaście miesięcy wypracowano około 93,5 miliarda dolarów przychodu, co przełożyło się na ponad 18 miliardów dolarów zysku operacyjnego.