Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 marca 2018, 19:26

autor: Góral

Days Gone nie ukaże się w tym roku

Jeżeli liczyliście na premierę gry Days Gone w tym roku, to niestety mamy dla Was złe wieści. Firma Sony potwierdziła, że tytuł ukaże się dopiero w 2019 r.

Days Gone nie ukaże się w tym roku - ilustracja #1

Firma Sony potwierdziła w oświadczeniu przesłanym serwisowi Eurogamer, że gra Days Gone na konsolę PlayStation 4 nie ukaże się w tym roku, a dopiero w następnym. Nie zdradzono nic więcej, ale wychodzi na to, że deweloperom zostało po prosto jeszcze sporo pracy. Tytuł zapowiedziano podczas konferencji na targach E3 w 2016 roku, kiedy to pokazano widoczny poniżej fragment rozgrywki. Rok później doczekaliśmy się kolejnego pokazu. Wydawało się więc, że premiera odbędzie się szybciej niż myślimy, ale dziś już wiemy, że tak się nie stanie.

Nie ma jednak co narzekać, gdyż posiadacze PlayStation 4 otrzymają w najbliższym czasie kilka innych ciekawych produkcji. W tym miesiącu zadebiutuje Ni no Kuni II: Revenant Kingdom (także na PC), w kwietniu God of War, w maju Detroit: Become Human, a poza tym na ten rok planowany jest jeszcze Spider-Man i niewykluczone, że parę następnych pozycji, np. remake MediEvila. Krótko pisząc, będzie w co grać.

Przypominamy, że Days Gone będzie przygodową grą akcji z elementami survivalu. Gracze wcielą się w byłego członka gangu motocyklowego, który stracił swoja ukochaną, a do tego musi teraz sobie jakoś radzić w świecie opanowanym przez zombie. Za produkcję odpowiedzialna jest ekipa Bend Studio, znana m.in. z Uncharted: Złota Otchłań oraz popularnej niegdyś serii Syphon Filter.