Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 marca 2018, 20:22

autor: Góral

Scenarzysta Anthem odszedł z BioWare

Ze studia BioWare odszedł Drew Karpyshyn - scenarzysta powstającej gry Anthem, a wcześniej serii Mass Effect. Pisarz postanowił zająć się innymi projektami.

Scenarzysta Anthem odszedł z BioWare - ilustracja #1

Drew Karpyshyn, kanadyjski pisarz i scenarzysta, znany graczom m.in. z dwóch pierwszych odsłon serii Mass Effect, odszedł ze studia BioWare… po raz drugi. Pierwszy raz zrobił to w 2012 roku, by móc skoncentrować się na autorskim projekcie w postaci trylogii powieści The Chaos Born. Po jej wydaniu autor wrócił do uznanego studia deweloperskiego, gdzie ostatnio pracował m.in. przy nadchodzącej grze Anthem (premiera w pierwszym kwartale 2019 roku). Tym razem pisarz postanowił sprawdzić się na kilku frontach – jest współtwórcą powstającej powieści graficznej w klimatach science-fiction, zamierza stworzyć kolejne autorskie dzieła oraz współpracować jako freelancer z innymi studiami, w tym z Fogbank Entertainment i FoxNext Games. Szczegóły na temat wszystkich projektów poznamy w późniejszym czasie.

Co to wszystko oznacza dla samego Anthem? Nie wiadomo, aczkolwiek Karpyshyn zaznaczył, że pomiędzy nim a studiem nie będzie żadnego „prania brudów”. Możemy więc założyć, że pisarz wywiązał się ze wszystkich obowiązków i dokończył swoją pracę przy tym tytule.

Jeżeli jesteście zainteresowani twórczością Karpyshyna, to w Polsce możecie nabyć (warto zajrzeć na pewien portal aukcyjny), oprócz gier, kilka jego powieści, w tym cykl Darth Bane, Star Wars: The Old Republic: Revan oraz Star Wars: The Old Republic – Zagłada i Mass Effect: Podniesienie.