Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 grudnia 2023, 17:05

Days Gone dostępne rekordowo tanio na Steam, to jedna z bardziej niedocenionych gier Sony

Days Gone, wysoko oceniana gra akcji TPP, pierwotnie wydana jako tytuł ekskluzywny PS4, jest obecnie dostępna na Steamie w rekordowo niskiej cenie. Produkcja zachwyca klimatem, a przy tym oferuje ciekawą fabułę i niezły gameplay.

Źródło fot. Sony Interactive Entertainment.
i

Days Gone jest jedną z tych gier, których nikomu nie trzeba przedstawiać. Ów tytuł ekskluzywny Sony – ostatecznie wydany na PS4 i PC – zebrał mieszane oceny na premierę w 2019 r., przez co nie sprzedał się zbyt dobrze. Niemniej gracze pokochali go do tego stopnia, że od pewnego czasu domagają się sequela.

Czy ostatecznie go otrzymamy? Jest na to szansa. Zanim jednak Bend Studio zapowie ewentualną kontynuację, warto, by osoby, które do tej pory nie miały styczności z pierwowzorem, nadrobiły zaległości.

Obecnie nadarza się ku temu bardzo dobra okazja, gdyż Days Gone jest dostępne w niezwykle atrakcyjnej cenie na Steamie. Można je kupić z 75-procentową zniżką – za 54,75 zł. Wprawdzie poza platformą firmy Valve ową grę dało się już nabyć nieco taniej, lecz bezpośrednio na niej jest ona dostępna za tyle po raz pierwszy.

Oferta obowiązuje do 11 grudnia do godziny 19:00 polskiego czasu. Skorzystacie z niej, klikając w poniższy przycisk.

Days Gone za 54,75 zł na Steamie

Jeśli bardzo pozytywne recenzje graczy na Steamie – odsetek przychylnych opinii wynosi 92% z prawie 71 tys. – nie przekonują Was do zakupu, może zrobi to fragment naszego tekstu. Jak napisał Adam Zechenter:

Koniec końców bowiem Days Gone pozytywnie mnie zaskoczyło – to gra ze świetnie napisanymi dialogami, trudnymi do zapomnienia postaciami, niezłą fabułą i dobrze zrealizowanymi fundamentami „otwartoświatowego” tytułu: mięsistą walką, fajnym strzelaniem, poprawnym skradaniem się czy masą fabularnej zawartości.

  1. Recenzja gry Days Gone – Synowie Anarchii kontra Żywe trupy

Warto dodać, że wiele problemów technicznych, na które Adam narzekał w recenzji, Bend Studio wyeliminowało dawno temu. Ba, w przeciwieństwie do pierwowzoru na PS4, pecetowa wersja gry działa w 60 klatkach na sekundę – podobne ulepszenie tytuł otrzymał na PS5 – a ponadto oferuje ładniejszą grafikę i wsparcie dla monitorów panoramicznych. Wszystko to sprawia, że mamy do czynienia z najlepszą dostępną wersją Days Gone.

Jazda motocyklem po drogach i bezdrożach, strzelanie do „świrusów” (i nie tylko), a także poznanie historii Deacona St. Johna zajmie Wam ok. 36 godzin. Chcąc jednak zebrać wszystkie „znajdźki” i wykonać komplet zadań pobocznych, owemu tytułowi trzeba przeznaczyć mniej więcej dwa razy tyle czasu. Co za tym idzie, stosunek ceny do długości zabawy jest w tym przypadku bardzo korzystny (tj. dla osób, które dokonują tego typu przeliczeń).

  1. Days Gone – poradnik do gry

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej