Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 kwietnia 2022, 10:25

Reżyser Days Gone dołączył do twórców nowego Tomb Raider

Jeff Ross, jeden z reżyserów gry Days Gone, pochwalił się na Twitterze, że dołączył do studia Crystal Dynamics. Warto przypomnieć, że wczoraj podało ono, iż pracuje nad kolejną odsłoną cyklu Tomb Raider.

Wczoraj podczas pokazu State of Unreal dowiedzieliśmy się, że studio Crystal Dynamics – odpowiedzialne m.in. za Avengers, cykl Legacy of Kain oraz dwie pierwsze odsłony rebootu serii Tomb Raider – pracuje nad kolejną częścią przygód Lary Croft, która ma działać na Unreal Engine 5. Niewykluczone, że jedną z osób odpowiedzialnych za ten tytuł będzie Jeff Ross.

Jeden z reżyserów Days Gone

Jeffa Rossa możecie kojarzyć przede wszystkim z jego działalności w studiu Bend, którego pracownikiem był od połowy lat 90. ubiegłego wieku. Ross był jednym z dwóch reżyserów (obok Johna Garvina) Days Gone, czyli gry z otwartym światem z zombie w roli głównej, która początkowo ukazała się w kwietniu 2019 roku wyłącznie na konsoli PlayStation 4 (a dwa lata później również na PC). Ross opuścił Bend Studio w grudniu 2020 roku.

Ogłoszenie o przejściu do Crystal Dynamics

Swoim przejściem do Crystal Dynamics deweloper pochwalił się na Twitterze. Oto, co możemy przeczytać w jego komunikacie.

Z radością informuję, że pracuję teraz we wspaniałym Crystal Dynamics jako specjalista ds. projektowania. To wszystko, co mogę powiedzieć, poza tym, że jestem podekscytowany nowym projektem, a zwłaszcza zespołem naprawdę wspaniałych ludzi.

Ponadto Ross opublikował listę ogłoszeń o pracę na poszczególne stanowiska w Crystal Dynamics. Jeśli bylibyście zainteresowani dołączeniem do tej ekipy i macie rzecz jasna odpowiednie kwalifikacje, to warto, byście zapoznali się z ofertą.

Reżyser Days Gone dołączył do twórców nowego Tomb Raider - ilustracja #1
Źródło: Twitter

Na koniec przypominamy, że Crystal Dynamics pracuje obecnie nie tylko nad nowym Tomb Raiderem. Pomaga również studiu The Initiative przy tworzeniu rebootu Perfect Dark, czyli serii strzelanek FPP od Rare. Jak na razie nie wiadomo jednak, kiedy ten tytuł zadebiutuje na rynku.

  1. Oficjalna strona studia Crystal Dynamics

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube. W GryOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Obecnie opiekuje się działami trainerów i kodów, uzupełnia encyklopedię o trailery, a także rozwija bazę zapisów gier. Od czasu do czasu poinformuje Was także o nowych darmowych grach w Epic Games Store oraz interesujących ofertach na konsole.

więcej