Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 grudnia 2011, 11:00

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Darmowy Tomb Raider: Underworld w grudniowej ofercie PlayStation Plus

Na europejskim blogu PlayStation pojawił się spis grudniowej zawartości usługi PlayStation Plus. Wśród oferowanych produkcji za darmo otrzymamy m.in. gry Tomb Raider: Underworld, Cool Boarders, czy Marvel Pinball.

Firma Sony przedstawiła spis zawartości, jaką europejscy subskrybenci usługi PlayStation Plus otrzymają w tym miesiącu. Wśród darmowych produkcji znalazła się m.in. gra Tomb Raider: Underworld.

Oferta zostanie zaktualizowana jutro po południu, a poza wspomnianym dziełem studia Crystal Dynamics dostaniemy również pierwszą część Cool Boarders i dwa minisy: Sneezies oraz Orbit. Wszystkie te tytuły ściągniemy bez dodatkowych opłat. Od 14 grudnia dodatkowo udostępniona zostanie gra Marvel Pinball.

Darmowy Tomb Raider: Underworld w grudniowej ofercie PlayStation Plus - ilustracja #1
Tomb Raider: Underworld

Całość tradycyjnie zostanie wzbogacona o darmowe awatary i motywy do interfejsu konsoli, a także kilka zniżek na wybrane produkcje i dodatki DLC. Pełna lista atrakcji oferowanych w tym miesiącu prezentuje się następująco:

Od 7 grudnia:

 1. Tomb Raider: Underworld – za darmo;
 2. Cool Boarders (klasyk z PSone) – za darmo;
 3. Sneezies (minis) – za darmo;
 4. Orbit (minis) – za darmo;
 5. Split/Second: Velocity – zniżka 50%;
 6. Split/Second: Velocity – Deadline DLC Pack – za darmo;
 7. Disney’s Bolt: The Game – zniżka 50%;
 8. 4 Elements HD – zniżka 40%;
 9. Rocket Knight – zniżka 50%;
 10. GoldenEye 007: Reloaded – wcześniejszy dostęp do dema;
 11. Festive Dynamic Theme – za darmo;
 12. Stripes Part II Dynamic Theme – za darmo;
 13. PixelJunk: Sidescroller Player One Avatar – za darmo;
 14. PixelJunk: Sidescroller Player Two Avatar – za darmo.

Od 14 grudnia:

 1. Marvel Pinball – za darmo;
 2. Marvel Pinball: Captain America Table – zniżka 50%;
 3. Marvel Pinball: Fantastic Four Table – zniżka 50%;
 4. Burnout Crash – zniżka 50% do 28 grudnia;
 5. The Studio – Hanging Mobile Theme – za darmo.

Powyższe elementy będziecie mogli ściągnąć do 4 stycznia 2012 roku (oprócz promocyjnej ceny Burnout Crash), kiedy zostaną zastąpione kolejnym zestawem propozycji. Warto przypomnieć, że darmowe gry są aktywne tylko do czasu wygaśnięcia subskrypcji PlayStation Plus. W dowolnym momencie można ją jednak przedłużyć lub odnowić i ponownie zapewnić sobie dostęp do pobranych produkcji.

Na przykładzie europejskiej oferty PlayStation Plus doskonale widać jak bardzo jesteśmy pokrzywdzeni w stosunku do amerykańskich graczy. Usługa dla abonentów zza Oceanu jest bogatsza nie tylko jeśli chodzi o liczbę oferowanych zniżek, ale także darmowych tytułów. Zamiast niezbyt atrakcyjnej pierwszej części gry Cool Boarders, mieszkańcy Stanów Zjednoczonych otrzymają trzy odsłony serii platformówek ze smokiem Spyro w roli głównej.

Cały czas trwa także grudniowa promocja, w ramach której klienci usługi PlayStation Plus co 48 godzin otrzymują jedną pełną wersję do ściągnięcia za darmo. Akcja jest wyraźnie kierowana do nowych subskrybentów, bo w jej ramach wydawane są jedynie pozycje udostępniane wcześniej za pośrednictwem PlayStation Plus. Obecnie jest to zręcznościowa strzelanina Crash Commando, która jutro po południu zostanie zastąpiona przez kolejną pozycję.

 1. Oficjalny, europejski blog PlayStation