Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 grudnia 2011, 21:20

autor: Sarge

Darmowe i przecenione gry w grudniowej promocji na PlayStation Network

Wystartowała przedświąteczna promocja na łamach PlayStation Network, w ramach której subskrybenci PlayStation Plus co dwa dni będą otrzymywać grę za darmo, a pozostali gracze - ciekawy tytuł w promocyjnej cenie. Na początek w pierwszej ofercie umieszczono platformówkę Sonic the Hedgehog 2, a w drugiej - LittleBigPlanet 2 z dodatkami DLC.

Na łamach PlayStation Network wystartowała specjalna promocja, w ramach której subskrybenci PlayStation Plus co dwa dni będą otrzymywać grę za darmo. W tych samych odstępach czasowych pojawiać się będzie również zniżka na wybrany tytuł dla wszystkich posiadaczy PlayStation 3.

Zaczynając od dzisiaj, gracze opłacający abonament PlayStation Plus co 48 godzin ściągną określoną produkcję bez uiszczania dodatkowych opłat. W sumie przygotowano dwanaście takich darmowych gier – osiem pełnoprawnych tytułów z PlayStation Network, dwa minisy i tyle samo klasyków z pierwszego PlayStation. Pobrana w ten sposób zawartość pozostanie aktywna do czasu wygaśnięcia subskrypcji (w dowolnym momencie można ją jednak przedłużyć).

Darmowe i przecenione gry w grudniowej promocji na PlayStation Network - ilustracja #1

Pierwszą pozycją w ofercie jest platformówka Sonic the Hedgehog 2, którą użytkownicy PlayStation Plus mogli ściągać kilka miesięcy temu. Podobnie będzie z kolejnymi produkcjami – wszystkie będą się powtarzać z tymi udostępnianymi wcześniej. Jest to bardzo dobra okazja do nadrobienia zaległości dla nowych subskrybentów, choć niezadowolone będą osoby, które od początku opłacają usługę.

Według informacji na europejskim blogu PlayStation, grę Sonic the Hedgehog 2 możecie ściągać do 3 grudnia, choć na łamach PlayStation Network widnieje data 6 grudnia. W sobotę pojawi się kolejny tytuł, który wcześniej był dostępny w ramach PlayStation Plus. Warto w tym miejscu dodać, że jest to tylko bonus do tradycyjnej, comiesięcznej oferty, która zostanie zaktualizowana w najbliższą środę. Wtedy coś dla siebie znajdą także starsi stażem abonenci.

Gracze nieopłacający subskrypcji również dostawać będą od dzisiaj nową produkcję co dwa dni. Różnica jest jednak taka, że będzie ona dostępna w promocyjnej cenie, a nie za darmo. Obecnie zakupić można grę LittleBigPlanet 2 w pakiecie z dziesięcioma dodatkami DLC za 114 złotych (102,60 złotych dla użytkowników PlayStation Plus). W sobotę po południu otrzymamy kolejną propozycję.