Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 20 listopada 2011, 17:12

autor: Adrian Werner

Darmowe Perełki XX - 20 listopada 2011 roku

Przed wami piętnasty przegląd najciekawszych gier freeware. Znajdziecie tu darmowe gry (w tym również te przeglądarkowe) które potrafią dostarczyć wiele zabawy, ale również ruszą nawet na najsłabszych netbookach. Ten przegląd obejmuje tydzień od 14 do 20 listopada 2011 roku.

Witajcie w kolejnym przeglądzie gier darmowych. Jest to cykl, w którym raz w tygodniu prezentuję wam najciekawsze tytuły freeware (także te przeglądarkowe) z ostatnich dni. Znajdziecie tu produkcje, które nie tylko zapewniają masę zabawy, ale najczęściej posiadają również tak niskie wymagania sprzętowe, że nawet proste netbooki nie będą miały problemów z ich udźwignięciem.

.

.

.

ZETANOID

Zetanoid to nic innego jak trójwymiarowy klon klasycznego Breakouta, do którego dodano przy okazji silnik fizyczny oraz starcia z bossami. Bawi tak samo jak za dawnych lat.

.

OUKA

Pomysłowa gra logiczna, w której na każdej planszy naszym zadaniem jest kliknięcie na symbolu kwiatka. Nie jest to łatwe, ponieważ ten nie stoi w miejscu. Potrafi uciekać przed kursorem, przeskakiwać z miejsca na miejsce i stawać się niewidzialny. Zręczność na nic się tu jednak nie zdaje. Zamiast tego trzeba rozgryźć prawidła rządzące reakcjami symbolu na nasze ruchy myszką i wykorzystać tę wiedzę to usidlenia kwiatka. Zasady są proste, ale gra daje sporo satysfakcji.

.

PURSUIT OF HAT

Zwariowana platformówka z silnymi elementami logicznymi. Naszym zadaniem na każdej planszy jest dotarcie do kapelusza. Problem w tym, że drogę najczęściej zagradzają nam wymyślne przeszkody i jedynym sposobem do ich pokonania jest odrywanie sobie kończyn i następnie wykorzystanie ich jako pocisków i ciężarków.

.

XENOWAR

Xenowar to turowa strategia inspirowana kultowym X-COM. Wszystko jest tu bardzo uproszczone  (wliczając w to grafikę, która zbudowana została z uroczych wektorów) i koncentruje się głównie na samych starciach. Mimo to daje bardzo dużą frajdę i potrafi solidnie wciągnąć. Dla miłośników taktycznych turówek pozycja obowiązkowa.

.

WITHER

Smutna przygodówka pozwalająca zajrzeć co ludzkiego serca. Powiedzenie czegokolwiek więcej o fabule zepsułoby wam masę zabawy. Jest to ciekawy eksperyment narracyjny z uroczą retro grafiką w stylu pierwszego Gameboy’a. Warto dać tej grze szansę.

.

BLUEPRINT 3D

Świetna gra logiczna, w której musimy tak ustawić kamerę, aby zawieszone w powietrzu abstrakcyjne kształty ułożyły się w plan jakiegoś przedmiotu.

.

Adrian Werner

Adrian Werner

Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl – piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów – Adrian nigdy nie odmówi dobrej opowieści.

więcej