Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 13 listopada 2011, 09:38

autor: Adrian Werner

Darmowe Perełki XIX - 13 listopada 2011 roku

Przed wami piętnasty przegląd najciekawszych gier freeware. Znajdziecie tu darmowe gry (w tym również te przeglądarkowe) które potrafią dostarczyć wiele zabawy, ale również ruszą nawet na najsłabszych netbookach. Ten przegląd obejmuje tydzień od 7 do 13 listopada 2011 roku.

Witajcie w kolejnym przeglądzie gier darmowych. Jest to cykl, w którym raz w tygodniu prezentuję wam najciekawsze tytuły freeware (także te przeglądarkowe) z ostatnich dni. Znajdziecie tu produkcje, które nie tylko zapewniają masę zabawy, ale najczęściej posiadają również tak niskie wymagania sprzętowe, że nawet proste netbooki nie będą miały problemów z ich udźwignięciem.

.

.

NITRONIC RUSH

Śliczne futurystyczne wyścigi autorstwa studentów z Digipen. Twórcy przyznają się do czerpania pełnymi garściami z tytułów takich jak Rush 2049, Trackmania, Wipeout czy Hydro Thunder. Jeśli darzyliście sympatią którąkolwiek z tych produkcji to Nitronic Rush jest dla was pozycją obowiązkową.

.

FRAGMENTATION

Pierwszoosobowa zręcznościówka, w której naszym zadaniem jest bieg przez rozpadające się za naszymi plecami poziomy. Na drodze ustawiono wiele przeszkód, a wślizgi i skoki zmniejszają prędkość sprintu. Na szczęście możemy też korzystać z mocy manipulowania grawitacją.

.

RACEROOM: THE GAME 2

RaceRoom: The Game 2 to darmowy symulator jazdy od specjalistów z szwedzkiego studia SimBin, czyli autorów takich gier jak GT Legends czy GTR 2. Doskonała grafika, nieziemski realizm jazdy i pięć samochodów do wyboru. Tym wszystkim bawimy się na czterech rozległych torach.

.

BYTE OF THE DRACULATOR II

Świetna humorystyczna przygodówka będąca zbiorowym projektem społeczności forum fanów programu Adventure Game Studio stworzonym z okazji Halloween. Wcielamy się w Merricka, który zostaje wampirem po to, aby poderwać seksowne wampirzyce-bliźniaczki. Niestety, zanim zdąży dokonać miłosnego podboju zostaje porwany przez rząd i wykorzystany jako królik doświadczalny w tajnym eksperymencie, który czyni z niego cyborga. Naszym zadaniem jest pomóc bohaterowi w odzyskaniu wolności.

.

POLE RIDERS

Kolejna szalona gra Bennetta Foddy'ego, czyli maniaka, który dał światu QWOP i GIRP. Sterujemy ludzikiem wykorzystującym tyczkę do pokonywania przeszkód na czas. Cały urok tkwi w tym, że jego ruchami kierujemy klawiszami kierunkowymi na klawiaturze i mamy pełną kontrolę nad tyczką. Powoduje to, że każdy skok jest prawdziwym wyzwaniem, ale jednocześnie sprawia to, że udane pokonanie przeszkody daje niesamowitą satysfakcję. Całość zaprojektowano pod tryb rywalizacji dla dwóch graczy, ale można też potrenować samemu.

.

YOU LED ME HERE

Stworzona na silniku Unreal 3.0 pierwszoosobowa przygodówka. Gracz znajduje się w pokoju kontrolnym sterującym systemami bezpieczeństwa więzienia i naszym zadaniem jest pomóc pewnej kobiecie w ucieczce z tego miejsca. Świetne wykonanie, ciekawe zagadki i intrygująca atmosfera składają się na produkcję, którą powinien sprawdzić każdy fan przygodówek.

Adrian Werner

Adrian Werner

Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl – piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów – Adrian nigdy nie odmówi dobrej opowieści.

więcej