Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 maja 2020, 10:30

Dark Souls - przykład, że trudne gry nadal się sprzedają

Studio FromSoftware pochwaliło się na Twitterze, że wszystkie odsłony cyklu Dark Souls sprzedały się łącznie na całym świecie w przeszło 27 milionach egzemplarzy. Natomiast jak podaje firma Bandai Namco, sama trójka rozeszła się w ponad 10 milionach kopii.

Dark Souls - przykład, że trudne gry nadal się sprzedają - ilustracja #1
Studio FormSoftware ma powody do świętowania.

Cykl Dark Souls, choć znany ze swojego wyśrubowanego poziomu trudności, cieszy się sporą popularnością na całym świecie. Świadczą o tym same liczby. Dziś na Twitterze studio FromSoftware pochwaliło się, że sprzedaż wszystkich odsłon serii przekroczyła 27 milionów egzemplarzy. Jak wynika ze specjalnego oświadczenia firmy Bandai Namco Entertainment, czyli wydawcy sagi, samo Dark Souls III rozeszło się na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One w przeszło 10 milionach sztuk.

Przedstawiciele FromSoftware serdecznie podziękowali graczom za wsparcie i podkreślili, że osiągnięcie tego istotnego kamienia milowego zawdzięczają właśnie im. Wyrażają także nadzieję, że ludzie wciąż będą dobrze bawili się przy ich produkcjach, w tym przy nadchodzącym Elden Ring, który, przypomnijmy, jest tworzony we współpracy z twórcą m.in. książkowej Gry o tron - George’em R.R. Martinem.

  1. Oficjalna strona internetowa studia From Software
  2. Oficjalna strona internetowa firmy Bandai Namco Entertainment
  3. From Software to najważniejsze studio ubiegłego dziesięciolecia