Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 września 2013, 11:16

autor: Hed

Dark Souls II – wyciekły dwa filmy z wersji beta, 25 minut nowej lokacji

Ponad 25 minut rozgrywki z nowej lokacji Dark Souls II – taką niespodziankę sprawił nam jeden z użytkowników YouTube. Materiał pochodzi najwyraźniej z japońskiej bety gry studia From Software. Testy na Zachodzie zostaną przeprowadzone w październiku.

Nowy fragment Dark Souls II, pochodzący z bety trybu online. - Dark Souls II – wyciekły dwa filmy z wersji beta, 25 minut nowej lokacji - wiadomość - 2013-09-30
Nowy fragment Dark Souls II, pochodzący z bety trybu online.
Dark Souls II:
  • Jeden z użytkowników opublikował dwa filmy pochodzące prawdopodobnie z bety gry
  • W materiałach można zobaczyć nową lokację, grę z innymi ludźmi, zmiany w interfejsie
  • Beta wystartuje 12 października tego roku na PlayStation 3

W sieci pojawiły się dwa filmy przedstawiające nowy fragment gry Dark Souls II, które zarejestrował najprawdopodobniej jeden z uczestników japońskiej zamkniętej bety. Materiały umieszczono w serwisie YouTube, więc nie wiemy, czy nie zostaną one usunięte na prośbę Namco Bandai. Na razie jednak można je oglądać i przekonać się, co szykuje studio From Software w ramach testów, które mają wystartować w październiku na PlayStation 3.

Dwa filmy opublikowane przez użytkownika „wanko Leo” pokazują menu główne oraz sporą część nowej lokacji, której fragment mieliśmy okazję zobaczyć na Gamescomie. Wygląda na to, że w becie otrzymamy kilka konfiguracji postaci do wyboru: Soldier, Warrior, Sorcerer, Temple Knight, Dual Swordsman lub Hunter. Będzie też okazja, żeby pograć z innymi ludźmi. Podobnie jak w pierwszej części gry, kompanów przyzwiemy aktywując zostawione przez nich białe napisy.

Sama rozgrywka pokazana w tym fragmencie jest przykładem typowej dla Dark Souls porcji walki i eksploracji. Betę rozpoczniemy najwyraźniej koło ogniska i jednego z kupców, by u boku innych ludzi zwiedzić jaskinie i fragmenty twierdzy. Wideo pokazuje świetnie znaczenie światła w grze i to, że pochodnie będą nieocenione. W jednej ze scen alternatywnym źródłem światła są okna zabite dechami - wystarczy je rozwalić, by oświetlić pomieszczenie.

Zmiany w interfejsie. - Dark Souls II – wyciekły dwa filmy z wersji beta, 25 minut nowej lokacji - wiadomość - 2013-09-30
Zmiany w interfejsie.

W opisie jednego z filmów autor pisze, że nie mógł nagrywać dalej ze względu na błąd sprzętu. Podobno udało mu się jednak pokonać bossa w „limicie czasowym”.

Dwa filmy pozwalają też podejrzeć zmiany, jakie zajdą w zakresie interfejsu. Widać wyraźnie, że From Software stara się ulepszyć manipulowanie przedmiotami czy chociażby stosowanie gestów do komunikacji z innymi. Przewijają się też nowe potwory, pokazane wcześniej na grafikach koncepcyjnych. Jednym z wrogów jest opasły wojownik, wyposażony w dwa ogromne sierpy. Pod koniec drugiego materiału przeciwnik powraca w formie czerwonego fantoma.

  1. Oficjalna strona gry Dark Souls II
Jeden z wrogów jako czerwony fantom. - Dark Souls II – wyciekły dwa filmy z wersji beta, 25 minut nowej lokacji - wiadomość - 2013-09-30
Jeden z wrogów jako czerwony fantom.

Dark Souls II to druga odsłona serii tworzonej przez studio From Software, która reprezentuje gatunek wymagających gier akcji RPG. Japończycy słyną ze świetnie zaprojektowanych lokacji, potworów i mechaniki walki – te elementy zapewniają wyzwanie i dobrą zabawę na wiele godzin. W drugiej części Dark Souls dostaniemy między innymi lepiej działający tryb online, poprawione animacje postaci oraz nowe oświetlenie. Premiera odbędzie się w marcu 2014 roku na PC, Xboksie 360 i PlayStation 3.