Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 września 2013, 15:10

autor: Sarge

Dark Souls II - niektórych bossów pokonamy nawet w połowie etapu

W nadchodzącej grze Dark Souls II najbardziej doświadczeni gracze będą mieli możliwość pokonania niektórych bossów już w połowie przechodzenia danego etapu. Taką możliwość zapowiedział producent Takeshi Miyazoe ze studia From Software.

Takeshi Miyazoe ze studia From Software wypowiedział się w wywiadzie dla serwisu VG247 na temat poziomu trudności w grze Dark Souls II. Okazuje się, że niektórych bossów będziemy w stanie pokonać wcześniej niż jest to wymagane, o ile oczywiście możemy pochwalić się odpowiednio wysokimi umiejętnościami.

W nadchodzącej produkcji studia From Software mamy trafić do obszarów, gdzie pojawi się możliwość rozegrania dużej walki już w połowie danego etapu. Twórcy chcą w ten sposób pozwolić doświadczonym graczom na pokonanie bossa wcześniej niż powinno się to zrobić domyślnie. Będzie to oczywiście większe wyzwanie, ale jak zapewnia Takeshi Miyazoe: „Jeśli jesteś wystarczająco dobry lub uważny, będziesz w stanie wcześniej pokonać niektórych bossów”.

Ogniska to nieliczne stosunkowo bezpieczne miejsca w Dark Souls II - Dark Souls II - niektórych bossów pokonamy nawet w połowie etapu - wiadomość - 2013-09-08
Ogniska to nieliczne stosunkowo bezpieczne miejsca w Dark Souls II

Twórcy cały czas pracują nad zbalansowaniem poziomu trudności. Producent już teraz może jednak zapewnić, że będą kluczowe momenty w grze, gdy główni przeciwnicy będą stanowili naprawdę duże wyzwanie. Możliwość rozpoczęcia walki z niektórymi z nich już w połowie etapu ma uczynić rozgrywkę bardziej płynną i interaktywną. Twórcy nie chcą bowiem doprowadzić do sztywnego podziału na poziomy zawsze kończące się walką z bossem. Tym razem wiele w tej kwestii będzie zależeć od samego gracza.

Dark Souls II to kolejna odsłona wymagającej serii mrocznych gier RPG akcji, które zasłynęły ze swojego wysokiego, a zarazem świetnie zbalansowanego poziomu trudności. Produkcja studia From Software zadebiutuje w marcu 2014 roku na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Z kolei 12 października bieżącego roku wystartują zamknięte beta testy, do których mogą zapisywać się posiadacze PlayStation 3.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Dark Souls II

Dark Souls II