Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 września 2013, 15:10

autor: Sarge

Dark Souls II - niektórych bossów pokonamy nawet w połowie etapu

W nadchodzącej grze Dark Souls II najbardziej doświadczeni gracze będą mieli możliwość pokonania niektórych bossów już w połowie przechodzenia danego etapu. Taką możliwość zapowiedział producent Takeshi Miyazoe ze studia From Software.

Takeshi Miyazoe ze studia From Software wypowiedział się w wywiadzie dla serwisu VG247 na temat poziomu trudności w grze Dark Souls II. Okazuje się, że niektórych bossów będziemy w stanie pokonać wcześniej niż jest to wymagane, o ile oczywiście możemy pochwalić się odpowiednio wysokimi umiejętnościami.

W nadchodzącej produkcji studia From Software mamy trafić do obszarów, gdzie pojawi się możliwość rozegrania dużej walki już w połowie danego etapu. Twórcy chcą w ten sposób pozwolić doświadczonym graczom na pokonanie bossa wcześniej niż powinno się to zrobić domyślnie. Będzie to oczywiście większe wyzwanie, ale jak zapewnia Takeshi Miyazoe: „Jeśli jesteś wystarczająco dobry lub uważny, będziesz w stanie wcześniej pokonać niektórych bossów”.

Ogniska to nieliczne stosunkowo bezpieczne miejsca w Dark Souls II - Dark Souls II - niektórych bossów pokonamy nawet w połowie etapu - wiadomość - 2013-09-08
Ogniska to nieliczne stosunkowo bezpieczne miejsca w Dark Souls II

Twórcy cały czas pracują nad zbalansowaniem poziomu trudności. Producent już teraz może jednak zapewnić, że będą kluczowe momenty w grze, gdy główni przeciwnicy będą stanowili naprawdę duże wyzwanie. Możliwość rozpoczęcia walki z niektórymi z nich już w połowie etapu ma uczynić rozgrywkę bardziej płynną i interaktywną. Twórcy nie chcą bowiem doprowadzić do sztywnego podziału na poziomy zawsze kończące się walką z bossem. Tym razem wiele w tej kwestii będzie zależeć od samego gracza.

Dark Souls II to kolejna odsłona wymagającej serii mrocznych gier RPG akcji, które zasłynęły ze swojego wysokiego, a zarazem świetnie zbalansowanego poziomu trudności. Produkcja studia From Software zadebiutuje w marcu 2014 roku na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Z kolei 12 października bieżącego roku wystartują zamknięte beta testy, do których mogą zapisywać się posiadacze PlayStation 3.