Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 maja 2022, 10:30

Cyberpunk 2077 z taką grafiką powala; wizja sequela na Unreal Engine 5

Wiedźmin 4 powstaje na Unreal Engine 5. Kto wie, być może sequel Cyberpunka 2077 będzie napędzała ta sama technologia. Fan stworzył filmik prezentujący, jak mogłaby wyglądać taka gra.

Zapowiedź Wiedźmina 4 nie oznacza porzucenia Cyberpunka 2077 przez studio CD Projekt Red. Wiemy, że ma się ukazać co najmniej jedno duże DLC do tej gry. Nie jest też powiedziane, iż z czasem nie doczeka się ona pełnoprawnej kontynuacji. Jakkolwiek miałaby się ona nazywać, niewykluczone, że – podobnie jak Wiedźmin 4 powstałaby na Unreal Engine 5.

W końcu „Redzi” zawarli z firmą Epic Games umowę na 15 lat. Jeśli deweloper miałby powrócić do świata Cyberpunka 2077, to raczej nie później niż w ciągu półtorej dekady. Jak mogłaby wyglądać taka gra? Biorąc pod uwagę, że owa technologia ma być bardzo przystępna dla twórców, można założyć, iż CD Projekt Red w końcu zmieściłby w tej produkcji wszystko, co obiecywał w kontekście Cyberpunka 2077.

Pewną wizję tego prezentuje poniższy filmik autorstwa użytkownika Reddita o pseudonimie PenetratorGod. Zobaczycie w nim latające samochody, dużo mroku, a przede wszystkim – Night City, które rzeczywiście można nazwać miastem przyszłości oddalonej o pół wieku, a nie wirtualnym odpowiednikiem samego siebie z papierowego Cyberpunka 2020. Interfejs i wiele innych elementów oczywiście skopiowano z produkcji „Redów”, ale całość robi naprawdę dobre wrażenie. Zresztą zobaczcie sami.