Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 maja 2022, 08:59

Na przełomowy pokaz gier na PlayStation 5 możemy sporo poczekać

Według nowych doniesień na wielki pokaz firmy Sony możemy poczekać nawet do września 2022 roku.

W sieci pojawiły się ciekawe doniesienia na temat nadchodzącego wielkiego pokazu firmy Sony.

  1. Ich źródłem jest mający bardzo dobrą renomę dziennikarz Jeff Grubb z serwisu VentureBeat.
  2. Według niego sytuacja z pokazem Sony jest mocno zagmatwana. Od kilku osób usłyszał, że prezentacja odbędzie się na początku czerwca, ale nie był w stanie potwierdzić tej informacji u zaufanych źródeł.
  3. Tę informację Grubb zdradził w podcaście GB Decides. Co jednak ciekawe, po publikacji materiału dziennikarz usłyszał od zaufanych osób, że nie mamy co liczyć na wielki pokaz wcześniej niż we wrześniu.
  4. Te sprzeczne informacje mogą sugerować, że Sony jeszcze nie zdecydowało, gdzie ujawni największe atrakcje.

Firma jest w komfortowej sytuacji. Po opóźnieniu gier Starfield i Redfall konkurencyjny Microsoft nie ma żadnej dużej produkcji zaplanowanej na drugą połowę tego roku. Natomiast Sony zamierza w tym okresie wydać God of War Ragnarok, które zapowiada się na jedną z najważniejszych premier 2022 r.

Nawet jeśli wielka prezentacja Sony odbędzie się dopiero we wrześniu, w przyszłym miesiącu nie będziemy mieli powodów do narzekań w kontekście dużych pokazów. W planach są bowiem m.in. prezentacje Summer Game Fest 2022 oraz Xbox & Bethesda Showcase. Z kolei jutro odbędzie się 505 Games Spring 2022 Showcase.

  1. Nie ma Starfielda, nie ma grania. 2022 rok zapowiada się na frustrację
  2. PlayStation – strona oficjalna