Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 grudnia 2020, 10:31

autor: Vergil

Cyberpunk 2077 - w Night City jest dziura, przez którą można wypaść z mapy

Projektowanie miasta o rozmiarach i rozmachu Night City z gry Cyberpunk 2077 nie jest prostą sprawą, toteż nietrudno o rozmaite niedopatrzenia. Jednym z tych ostatnich, odkrytych przez graczy w „mieście marzeń”, jest dziura, przez którą V może... wypaść z mapy.

W SKRÓCIE:
  1. gracze odkryli w Cyberpunku 2077 dziurę w podłożu, przez którą można wypaść z mapy;
  2. otwór można znaleźć w dzielnicy Rancho Coronado, a po wpadnięciu do niego postać jest przenoszona na najbliższą „bezpieczną” pozycję.

Cyberpunk 2077 cierpi na rozmaite bolączki, nawet pomimo tego, że deweloperzy ze studia CD Projekt RED wypuszczają kolejne łatki w iście ekspresowym tempie. Nie wszystkie problemy gry dają nam się jednak we znaki, a niektóre można uznać za całkiem zabawne. Jednym z tych ostatnich jest odkryta przez graczy dziura w podłożu. Znajdziecie ją za kioskiem ulokowanym niedaleko obszaru, na którym w zadaniu Delamain: Readmisja V poszukuje jednej z zaginionych taksówek Delamaina.

Uhh... I think the devs forgot something from r/cyberpunkgame

Otwór, o którym mowa, jest dość zgrabnie ukryty, przez co stosunkowo łatwo go przeoczyć podczas spacerów (a tym bardziej przejażdżek) po Night City. Jak nietrudno się domyślić, wejście do niego owocuje wypadnięciem z mapy. Budynki i ulice miasta możemy jednak oglądać od spodu jedynie przez krótką chwilę. Jak można zobaczyć na materiale wideo spod tego adresu, gra szybko odnotowuje fakt wypadnięcia z mapy przez protagonistę i przenosi go na ostatnią „bezpieczną” pozycję (ulokowaną tuż obok feralnej dziury).

Z uwagi na fakt, że tempo łatania Cyberpunka 2077 przez rodzimych deweloperów jest imponujące, można zakładać, że owa dziura zostanie szybko... no cóż, załatana. Jeśli więc chcecie zobaczyć ją na własne oczy, radzimy się pospieszyć. Inna sprawa, że nie jest to największy problem trapiący tę produkcję, a wręcz swoista ciekawostka oraz żywy dowód na to, że projektowanie otwartych światów o rozmiarach i rozmachu Night City nie jest prostą sprawą, przez co nietrudno o podobne niedopatrzenia.

Cyberpunk 2077 - w Night City jest dziura, przez którą można wypaść z mapy - ilustracja #1
Widziałem rzeczy, którym wy ludzie nie dalibyście wiary. Samochody sunące po ulicach Night City. Oglądałem je od spodu, błyszczące w ciemnościach blisko Rancho Coronado. Wszystkie te chwile znikną w czasie jak bugi po łatkach. Czas umierać.

Cyberpunk 2077 zadebiutował na komputerach osobistych, PlayStation 4 oraz Xboksie One 10 grudnia. Produkcja działa również na PlayStation 5 oraz Xboksach Series X/S. Choć w dniu premiery rodzimy tytuł trapiły rozmaite problemy (które dały się we znaki zwłaszcza posiadaczom platform poprzedniej generacji Sony i Microsoftu), studio CD Projekt RED szybko zabrało się za jego naprawę, a także zdecydowało się na oddawanie pieniędzy graczom niezadowolonym ze stanu, w jakim tytuł trafił na rynek, co jednak nie uchroniło spółki CD Projekt przed pozwami zbiorowymi. Mimo wszystkich komplikacji sprzedaż gry dosłownie oszałamia. Tymczasem deweloperzy pracują nie tylko nad kolejnymi łatkami, lecz również darmowymi DLC, z których pierwsze pojawią się na początku 2021 roku.

  1. Cyberpunk 2077 – oficjalna strona internetowa
  2. Recenzja gry Cyberpunk 2077 - samuraju, masz świetne RPG do ogrania
  3. Cyberpunk 2077 na PS4 to katastrofa. Miałeś spalić miasto, nie konsolę, samuraju
  4. Cyberpunk 2077 – poradnik do gry