Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 grudnia 2020, 13:03

autor: Adrian Werner

Cyberpunk 2077 i problematyczne dildo, twórcy monitorują temat

Studio CD Projekt RED odniosło się do kwestii zaskakująco dużej liczby sztucznych penisów w grze Cyberpunk 2077. Autorzy przygotowali poprawki i wyjaśnili, co było powodem takiej sytuacji.

Gra Cyberpunk 2077 trafiła na rynek z wieloma błędami i niedoróbkami. Większość z nich po prostu irytuje, ale jest też kilka elementów, które wywołują rozbawienie. Do tej drugiej kategorii należy zaskakująca powszechność w Night City różnego sortu sztucznych penisów. Twórcy już pracują nad poprawkami w tej kwestii.

Każdy, kto pograł trochę w Cyberpunka 2077 zwrócił najpewniej uwagę na walające się prawie wszędzie sztuczne penisy. W grze możemy znaleźć dwa podstawowe warianty tego typu zabawek – model standardowy oraz znacznie bardziej imponujący Pilomancer 3000. Częściowo jest to celowe, gdyż autorzy chcieli ukazać dekadencję społeczeństwa przyszłości. Problem w tym, że pojawiają się one nie tylko w seksklubach, mieszkaniach czy innych miejscach, gdzie ich obecność jest naturalna. Te przedmioty walają się również na ulicach, w zwykłych barach czy punktach dokonujących modyfikacji ciał.

Jak tłumaczą deweloperzy, powodem takiej sytuacji jest to, że sztuczne penisy należą do kategorii przedmiotów spawnujących się jako losowy loot, który gracze mogą znajdować w świecie gry. Zwłaszcza w wersji udostępnionej przed premierą było to ustawione tak, że wielu recenzentów z rozbawieniem zwróciło na to uwagę, gdyż na erotyczne gadżety natykali się z zaskakującą regularnością.

Pierwsze aktualizacje poprawiły już sytuację, ale możliwe, że będą potrzebne kolejne. Celem autorów jest, aby sztuczne penisy pojawiały się już tylko w miejscach, gdzie ich obecność ma sens z fabularnego punktu widzenia.

Przypomnijmy, że hotfix 1.04 ukazał się dwa dni po premierze gry. Kolejny patch ma zadebiutować w tym tygodniu.

  1. Cyberpunk 2077 na PS4 to katastrofa. Miałeś spalić miasto, nie konsolę, samuraju (recenzja wersji na PlayStation 4)
  2. Recenzja gry Cyberpunk 2077 - samuraju, masz świetne RPG do ogrania (wersja PC)
  3. Cyberpunk 2077 - braki, niedociągnięcia i pomysły jak uratować grę
  4. Cyberpunk 2077 - poradnik do gry
  5. Cyberpunk 2077 – strona oficjalna