Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 grudnia 2020, 13:02

Humankind - specjalne demo dostępne dla wybranych graczy

Amplitude Studios udostępniło scenariusz Lucy OpenDev graczom, którzy złożyli zamówienie przedpremierowe na grę Humankind. Ponadto zaprezentowano fragment rozgrywki z tej specjalnej wersji demo strategii 4X.

Niedawno podczas gali The Game Awards 2020 studio Amplitude pokazało światu nowy, aktorski zwiastun Lucy z gry Humankind, inspirowanej serią Civilization. Zapowiadał on nowy scenariusz OpenDev, który wczoraj został udostępniony graczom zamawiającym strategię 4X przed premierą. Specjalna wersja beta gry będzie aktywna do 28 grudnia do godziny 16:00 czasu polskiego.

Scenariusz Lucy pozwala na rozegranie ponad 100 tur. Gracze otrzymali dostęp do okresu historycznego zaczynającego się od neolitu (końcowego etapu epoki kamienia), a kończącego się na wczesnej nowożytności. Autorzy pochwalili się, że to największy fragment Humankind, który został do tej pory oddany w ręce graczy. Próbkę tego zaprezentowano na nowym gameplayu, który obejrzycie poniżej.

Humankind – jak zdobyć dostęp do wersji testowej gry (scenariusz Lucy OpenDev):
  • Kupić strategię przed premierą na Steamie lub innych platformach.
  • Oglądać transmisje wybranych streamerów na Twitchu po połączeniu z kontem Games2Gether.
  • Specjalna wersja demo będzie dostępna do 28 grudnia do godz. 16:00 czasu polskiego.

Osoby, które złożyły zamówienie na Humankind poza platformą firmy Valve, muszą najpierw aktywować klucz, a następnie założyć konto na stronie internetowej Games2gether. Dopiero po połączeniu ze Steamem odbierzecie nagrodę w postaci testowej wersji gry.

W opublikowanym scenariuszu OpenDev można grać jako Lucy Adam, bohaterka aktorskiego trailera, ale w pełnej wersji gracze będą mogli tworzyć własne awatary i dzielić się nimi ze znajomymi (nie tylko wyglądem, ale także zachowaniem, przez co będzie można wykorzystać ich jako kontrolowanych przez sztuczną inteligencję przeciwników). Więcej szczegółów na temat tej funkcji poznamy wkrótce. Twórcy opracowali także kilka postaci dla swoich ulubionych streamerów z serwisu Twitch.tv, których można odblokować jako wrogów w grze poprzez oglądanie ich transmisji. Podczas nich pojawi się możliwość uzyskania darmowego dostępu do omawianego scenariusza Lucy. Aby jednak mieć szansę na to, należy połączyć konta Twitch i Games2Gether oraz oglądać transmisje uczestników akcji (nie tylko tych wymienionych poniżej).

Humankind - specjalne demo dostępne dla wybranych graczy - ilustracja #1
W Humankind będzie można wykorzystać awatary innych graczy.

Strategia 4X od twórców Endless Space ukaże się 22 kwietnia 2021 roku na komputerach osobistych (Steam i Epic Games Store) oraz na platformie streamingowej Google Stadia, która zadebiutowała w tym miesiącu w Polsce. Pod tym adresem znajdziecie wymagania sprzętowe wersji PC.