Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 października 2020, 21:03

autor: qjin

Humankind - wymagania sprzętowe PC i termin premiery strategii 4X

Firma SEGA ujawniła przybliżony termin premiery Humankind, strategii 4X od studia Amplitude, twórców serii Endless Space. Ponadto poznaliśmy wymagania sprzętowe wersji PC i cenę gry.

Firma SEGA zdradziła, że premiera Humankind, historycznej strategii turowej typu 4X, odbędzie się w kwietniu 2021 roku. Niestety, dokładna data wydania nie została podana – tę zapewne poznamy w najbliższych miesiącach. Gra pierwotnie miała ukazać się w 2020 roku, ale firma SEGA, jej wydawca, poinformowała w czerwcu o obsuwie. Wówczas nie poznaliśmy przybliżonego terminu, aż do teraz. Studio Amplitude, twórcy cyklu Endless Space, ujawniło również na platformie Steam wymagania sprzętowe wersji PC, które kształtują się następująco:

Minimalne wymagania sprzętowe Humankind na PC:

  • System operacyjny: 64-bitowy Windows 7
  • Procesor: Intel Core i5 (czwartej generacji) lub AMD FX-8300
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 770 lub AMD Radeon R9 290 z obsługą DirectX 11
  • Miejsce na dysku: 25 GB

Rekomendowane wymagania sprzętowe Humankind na PC:

  • System operacyjny: 64-bitowy Windows 7
  • Procesor: Intel Core i5 (szóstej generacji) lub AMD Ryzen 5 1600
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 1060 lub AMD Radeon RX 5500 XT z obsługą DirectX 11
  • Miejsce na dysku: 25 GB

Dzisiaj wystartowała również przedsprzedaż Humankind. Cena sugerowana gry została ustalona na 259 zł. Możecie zamówić ją w przedsprzedaży na platformach Steam, Google Stadia i Epic Games Store z 15-procentową zniżką (220,15 zł). W sklepach dostępna jest na razie tylko edycja Digital Deluxe, która zawiera, oprócz gry, cyfrowe wersje skomponowanej przez Arnauda Roya ścieżki dźwiękowej oraz plakatu z drzewkami technologicznym i jednostek, a także pakiet DLC Notre-Dame, w skład którego wchodzą awatary (np. z Victorem Hugo) i katedra wraz ze specjalnym wydarzeniem do wykorzystania podczas rozgrywki. Po złożeniu zamówienia przedpremierowego otrzymacie dodatkowo zestawy awatarów z królową Budyką oraz unikatowych symbolów i dekoracji.

Humankind - wymagania sprzętowe PC i termin premiery strategii 4X - ilustracja #1
Oto elementy, które wchodzą w skład edycji Digital Deluxe.

Humankind zadebiutuje wyłącznie na komputerach osobistych i Stadia. Na platformie Google można przetestować za darmo specjalną wersję beta gry (tzw. scenariusz OpenDev). Pozwala ona na rozegranie 100 tur i pokierowanie Nubijczykami w starożytności bądź wybraną przez gracza nacją w tzw. klasycznej erze. Niestety, usługa nie jest dostępna w Polsce.