Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 grudnia 2020, 14:15

autor: Sodar

Cyberpunk 2077 - CD Projekt Red oddaje pieniądze za grę

Studio CD Projekt Red poinformowało o nowej możliwości refundacji wzbudzającej kontrowersje gry Cyberpunk 2077. Teraz można się z tym zwrócić także bezpośrednio do twórców, a ci nie wykluczają zwrotów gotówki z własnej kieszeni.

W SKRÓCIE:
  • CD Projekt Red wyciąga pomocną dłoń (z pieniędzmi) do użytkowników niezadowolonych z jakości gry Cyberpunk 2077, jednak ta wyjątkowa oferta obowiązuje do 21 grudnia 2020 roku.

O grze Cyberpunk 2077 nadal jest głośno (a nawet coraz bardziej), mimo że od premiery upływa już niemal 10 dni. Tylko nie jestem pewny, czy deweloperom chodziło o taki rodzaj rozgłosu. Tytuł trapią błędy od samego początku, szczególnie wersje konsolowe są wyjątkowo problematyczne. Oceny wystawione przez graczy dla edycji na PS4 są wręcz katastrofalne. Do tego gliczowego tygla można dorzucić kontrowersje wokół zwrotów zakupionego produktu i wypuszczane w krótkich odstępach czasu potężne patche. A teraz twórcy gry postanowili przyprawić wszystko możliwością ubiegania się o refundację bezpośrednio u nich, oferując zwrot kosztów zakupu.

Studio CD Projekt Red opublikowało na swoim Twitterze taką informację:

Oto tłumaczenie głównego wątku wypowiedzi:

Naszą intencją jest, aby każdy właściciel kopii fizycznej albo cyfrowej gry, którą nabył w sieci detalicznej i posiada ważny dowód zakupu, otrzymał zwrot kosztów. Zrobimy to z własnej kieszeni, jeśli będzie to konieczne. Jeżeli nie macie możliwości otrzymania refundacji kosztów ze sklepu, w którym dokonaliście zakupu, skontaktujcie się z nami drogą e-mailową do 21 grudnia. Jest to jednorazowa inicjatywa, poinformujemy o następnych krokach natychmiast po upływie tego czasu.

W przypadku wersji z dystrybucji cyfrowej prosimy postępować zgodnie z procesem zwrotu kosztów obowiązującym na danej platformie.

Rzecz dotyczy wersji pudełkowych zakupionych w sprzedaży detalicznej. W takim przypadku z refundacją zakupu można się zwrócić do twórców gry, wysyłając wiadomość na specjalnie stworzony adres e-mailowy. Oczywiście wymagane jest posiadanie dowodu kupna. Warto też wcześniej sprawdzić możliwości zwrotu w sklepie, gdzie został nabyty Cyberpunk 2077. Z komunikatu wynika, że CD Projekt Red podejmie działania wtedy, gdy konwencjonalnej drogi już nie będzie (np. przekroczony termin, rozpakowane pudełko). Czas jest ograniczony, jeśli ktoś jest zdecydowany na zwrot gry, musi się pospieszyć.

Tym, którzy łatwo się nie poddają, podaję informację, że patch o numerze 1.05 jest już dostępny na konsolach, a niedługo zapewne zagości na komputerach PC. Hotfix eliminuje wiele błędów, a także poprawia optymalizację. Niektórzy gracze zakasali rękawy i sami próbują podreperować grę – powstają mody. A zainteresowanych szczegółami sprzedaży i ocenami Cyberpunka 2077 na platformie Steam zapraszam do przeczytania tej wiadomości.