Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 października 2020, 11:25

autor: Adrian Werner

Cyberpunk 2077 - Marta Żmuda Trzebiatowska głosem Judy Alvarez

W polskiej wersji językowej gry Cyberpunk 2077 jako Judy Alvarez usłyszymy Martę Żmudę Trzebiatowską. Podczas streamu FYNG aktorka opowiedziała o swoich doświadczeniach z dubbingiem tej produkcji.

Premiera Cyberpunka 2077 zbliża się wielkimi krokami, więc co chwila otrzymujemy świeże informacje i materiały z tego projektu. Najnowsze wieści dotyczą obsady polskiej wersji gry. Okazało się, że głosu postaci Judy Alvarez użyczy aktorka Marta Żmuda Trzebiatowska.

Informację tę ujawniono podczas zorganizowanego przez naszych kolegów z TVGRY streamu Find Your Next Game. Częścią transmisji był wywiad z aktorką, dla której była to pierwsza rola w grze. Jej mąż Kamil Kula wcześniej otrzymał angaż jako polski głos męskiej wersji V, czyli głównego bohatera CP2077, i mocno kibicował żonie w castingach. Pomógł jej również w uświadomieniu sobie, jak ważny jest to projekt dla całej branży.

Cały proces był dosyć rozbudowany. Marta Żmuda Trzebiatowska uczestniczyła w próbnych nagraniach dla dwóch postaci i ostatecznie zdecydowano się, że udzieli głosu Alvarez. Podczas tworzenia dubbingu ściśle współpracowała z Magdaleną Zych, czyli scenarzystką z CD Projekt RED, która odpowiadała za stworzenie Judy. Było to bardzo przydatne, gdyż w trakcie sesji w studiu aktorka nie widziała scen, które odgrywała.

Cała transmisja Find Your Next Game poświęcona Cyberpunkowi 2077 trwa ponad dwie godziny. Oferuje ona pierwszy gameplay z polskiej wersji językowej oraz zawiera wywiady z innymi ludźmi zaangażowanymi w produkcję.

Przypomnijmy, że Cyberpunk 2077 zmierza na pecety oraz konsole Xbox One, PlayStation 4, Xbox Series X/S oraz PlayStation 5. Gra dostępna będzie również w streamingowej usłudze Google Stadia. Wszystkie wersje ukażą się 19 listopada.

  1. Wszystko o Cyberpunku 2077
  2. Widziałem Cyberpunk 2077 i wiem, czego CDPR nie udało się dopracować
  3. Grałem 4 godziny w Cyberpunka 2077 – to świetna gra, ale…
  4. Cyberpunk 2077 na chłodno – analiza nadchodzącej gry CDPR
  5. Cyberpunk 2077 - poradnik do gry
  6. Cyberpunk 2077 – strona oficjalna