Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 kwietnia 2022, 13:11

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

Cyberpunk 2077 królem. 5 polskich gier, w które grało najwięcej graczy na Steam

Polskie gry na Steamie to nie tylko Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 3. Przygotowaliśmy zestawienie tytułów z naszego podwórka, które ogrywało jednocześnie najwięcej osób.

Statystyki to raczej nudna rzecz, ale dodajmy do nich aspekt gier – ciekawie. Gier, ale polskich – jeszcze ciekawiej. A gdyby spojrzeć na polskich królów Steama – wchodzimy w czwartą gęstość. Zebraliśmy dla Was pięć polskich tytułów, które mogą pochwalić się największą liczbą użytkowników grających jednocześnie.

5 polskich gier, w które grało najwięcej graczy na Steam

Cyberpunk królem

Nikogo raczej nie zdziwi taka kolej rzeczy. Cyberpunk 2077 osiągnął liczbę ponad miliona graczy jednocześnie w dwa dni po swojej premierze (wtedy też do gry trafił pierwszy patch).

Później liczba graczy drastycznie spadła, aż do debiutu lutowego patcha 1.5 – w niedzielę po premierze aktualizacji w Cyberpunka jednocześnie grało nawet 60 tysięcy osób (via SteamDB).

Oczywiście oczekiwać od produkcji Redów, że zbliży się do okołopremierowego wyniku, to jak oczekiwać cudu. Mimo wszystko w tym tygodniu jednocześnie w Cyberpunka 2077 grało ponad 15 tysięcy osób.

Dying Light 2

Na drugiej pozycji pod względem liczby graczy jednocześnie znajduje się tegoroczne Dying Light 2 z wynikiem blisko 275 tysięcy. Polska produkcja podbijała Steama i pozostawała królem sprzedaży przez ponad dwa tygodnie od premiery.

Oczywiście nie obyło się bez kontrowersji, jednak w żadnym stopniu nie wpłynęło to negatywnie na popularność gry. Aktualnie produkcja ma się całkiem dobrze, a w tym tygodniu postapokaliptyczny świat eksplorowało jednocześnie blisko 8 tysięcy graczy.

Layers of Fear

Nic tak nie podbija popularności gry, jak darmowe rozdanie jej kopii. Tak właśnie jest w przypadku Layers of Fear, które w dwa lata po premierze można było bezpłatnie przypisać do konta Steam. Wtedy też odnotowano największą popularność tytułu.

Jeśli zaś chodzi o liczbę graczy jednocześnie w dniu samej premiery było ich 737. Obecnie sześcioletnia już produkcja nie cieszy się popularnością – w tym tygodniu grały w nią jednocześnie jedynie 73 osoby.

Outriders

Polska strzelanka z przytupem zadebiutowała na Steamie rok temu, skupiając wokół siebie jednocześnie ponad 125 tysięcy graczy. Od tego momentu w grze nie działo się jednak wiele. Dopiero wczoraj do Outriders oficjalnie zapowiedziano spory dodatek, o którym więcej możecie przeczytać tutaj.

Aktualnie w Outriders bawi się około 600 osób, a w najgorętszym momencie w tym tygodniu było ich jednocześnie nieco ponad tysiąc. Te wyniki nie powalają na kolana, jednak możemy się spodziewać, że 30 czerwca, kiedy to pojawi się dodatek, liczby znacznie pójdą w górę.

Wiedźmin 3

Wiecie, co odróżnia wspomniane wyżej Layers of Fear od Wiedźmina 3? Zdecydowanie jest to popularność na przestrzeni czasu. Druga z obecnych na tej liście produkcji CD Projekt RED cały czas trzyma się dobrze, mimo że premiera odbyła się już 7 lat temu.

W tym tygodniu w Wiedźmina 3 jednocześnie grały nawet 23 tysiące osób, a aktualnie w grze znajduje się 15 tysięcy graczy. Ważnym czynnikiem w kwestii Wieśka jest to, że na jego popularność duży wpływ miał serial Netflixa.

Jak pokazują wykresy dostępne na SteamDB, na premierę zarówno 1. jak i 2. sezonu serialu, gracze wracali do tytułu CD Projekt RED. Co ciekawe, liczba osób grających w Wiedźmina 3 jednocześnie w dniu jego debiutu była niższa, niż w momencie rozpoczęcia emisji pierwszego sezonu serialu na Netflixie.