Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 września 2020, 09:52

autor: Aquma

Cyberprzestrzeń i amputacje na nowych gameplayach z System Shock

W sieci pojawiły się dwa materiały z fragmentami rozgrywki z remake’u System Shock. Filmy są poświęcone cyberprzestrzeni oraz systemowi rozczłonkowywania wrogów.

Cyberprzestrzeń i amputacje na nowych gameplayach z System Shock - ilustracja #1
Cyberprzestrzeń w System Shock będzie wyglądała oryginalnie.

W SKRÓCIE:

  1. w sieci pojawiły się dwa kolejne gameplaye z remake’u System Shock;
  2. materiały są poświęcone cyberprzestrzeni oraz systemowi rozczłonkowywania wrogów.

Twórcy remake’u gry System Shock – zespół Nightdive Studios – zaprezentowali dwa kolejne materiały poświęcone powstającemu tytułowi. Filmy skupiają się na dwóch zupełnie odmiennych elementach rozgrywki. Pierwszy z nich (zamieszczony poniżej) trwa blisko pięć minut i przedstawia eksplorowanie cyberprzestrzeni.

Jak widać, wirtualne środowisko przedstawia się bardzo kolorowo i dość widowiskowo – sposób jego prezentacji budzi skojarzenia z filmami z lat 80. i 90. (np. Tron).

Drugi z materiałów jest znacznie krótszy i okraszony komentarzem dewelopera (to tzw. dev diary). Film prezentuje system odpowiadający za rozczłonkowywanie wrogów oraz ukazywanie na ich modelach odniesionych ran. Twórcy stworzyli narzędzie zwane Shock Pipeline Limb Amputation Toolkit (w skrócie SPLAT), dzięki któremu nie muszą ręcznie dostosowywać każdego przeciwnika z osobna.

Przypominamy, że System Shock zmierza na pecety oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. Nie wiadomo, kiedy omawiany tytuł zadebiutuje – teoretycznie ma pojawić się na rynku w tym roku, ale twórcy jak dotychczas nie podali konkretnej daty, a w przeszłości premiera gry była już przekładana w związku problemami przy produkcji.

  1. System Shock – Kickstarter
  2. Nightdive Studios – strona oficjalna