Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 listopada 2020, 17:15

autor: Entelarmer

Crusader Kings 3 - sprzedano ponad milion egzemplarzy

Firma Paradox Interactive pochwaliła się wynikami finansowymi w minionym kwartale. W raporcie znalazła się wzmianka na temat znakomitych wyników Crusader Kings 3, które sprzedało się w ponad milionie egzemplarzy.

O powodzeniu Crusader Kings III mogliśmy się już przekonać za sprawą analizy grupy SuperData i danych Steama, jak również imponujących (i dziwacznych) statystyk udostępnionych przez twórców. Sukces gry potwierdza kwartalny raport finansowy Paradox Interactive, w którym firma pochwaliła się sprzedaniem ponad miliona egzemplarzy trzeciej odsłony serii Crusader Kings. Informację przekazano także za pośrednictwem Twittera.

Należy zaznaczyć, że chętni do ogrania CK 3 nadal mogą skorzystać z usługi Xbox Game Pass. Fakt, że tak niszowa produkcja zdołała dobić do miliona sprzedanych kopii mimo alternatywnej (i bardzo popularnej) opcji zapoznania się z nią, to kolejny dowód na wielki sukces twórców. Ten zapewne umocni debiut kolejnej wielkiej aktualizacji, zapowiedzianej dziś przez Paradox Interactive. Szczegóły poznamy w ramach jutrzejszej transmisji, ale deweloperzy ujawnili już sporo informacji na temat wersji 1.2. Zmiany uwzględniają m.in. powrót listy zabójstw z Crusader Kings 2, garść nowych usprawnień oraz jeszcze bardziej szpetne oblicza brzydkich władców.