Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 listopada 2020, 17:20

autor: Karol Laska

Nowy Mass Effect z grafikami koncepcyjnymi - fani typują drugą Andromedę

Ostatnie dni przyniosły światu parę nowych szkiców koncepcyjnych z niedawno zapowiedzianej kolejnej części Mass Effecta. Nie zdradzają one zbyt wiele, choć fani typują, że powinniśmy spodziewać się kontynuacji Andromedy.

W SKRÓCIE:
  • BioWare wydało książkę podsumowującą 25 lat swojej działalności deweloperskiej;
  • zawarto w niej parę nowych grafik koncepcyjnych z kolejnego Mass Effecta, widzimy na nich między innymi mud skippera czy konstrukcje znane z Andromedy.

Seria Mass Effect przeżywa teraz swój prawdziwy renesans. 7 listopada w końcu zapowiedziano remaster całej oryginalnej trylogii, jak i potwierdzono prace nad nową częścią gry, choć na nią poczekamy jeszcze co najmniej kilka lat. Nie należy więc spodziewać się w najbliższym czasie żadnych konkretów, nie mówiąc nawet o zwiastunach. Mimo to BioWare przygotowało dla fanów parę ciekawych materiałów w postaci grafik koncepcyjnych. Pierwszy pojawił się kilkanaście dni temu i zapewne go kojarzycie (to ten obrazek u góry), a kolejne ujrzały światło dzienne wraz z książką wydaną przez deweloperów podsumowującą 25 lat ich działalności. Jej tytuł to BioWare: Stories and Secrets from 25 Years of Game Development.

Co prawda sami nie jesteśmy w posiadaniu tej literackiej pozycji, ale ta zdążyła już zostać gruntownie przebadana przez internautów. Ci wrzucili parę concept artów z kolejnej części Mass Effecta na platformę Tumblr. Możemy na nich zobaczyć parę cudów kosmicznej technologii.

Na szkicu numer 1 twórcy uwzględnili najprawdopodobniej ten sam statek kosmiczny (tzw. mud skipper) co powyżej. Drugi obrazek zaś przedstawia konstrukcje podobne do tych autorstwa Porzuconych z Andromedy, więc fani już dywagują na temat tego, czy nie będziemy mieli przypadkiem do czynienia z kontynuacją tejże gry. Pod „trójką” widzimy natomiast coś w rodzaju nowego przekaźnika masy z serii MR-7.

Nowy Mass Effect z grafikami koncepcyjnymi - fani typują drugą Andromedę - ilustracja #1
Grafika koncepcyjna numer 1.
Nowy Mass Effect z grafikami koncepcyjnymi - fani typują drugą Andromedę - ilustracja #2
Grafika koncepcyjna numer 2.
Nowy Mass Effect z grafikami koncepcyjnymi - fani typują drugą Andromedę - ilustracja #3
Grafika koncepcyjna numer 3

A czy Wam powyższe ilustracje jakkolwiek wyklarowały wizję następnej gry? Jeśli tak, to podzielcie się swoimi przeczuciami dotyczącymi nadchodzącej produkcji studia BioWare. Raz jeszcze zaznaczamy, że tytuł nie ukaże się zbyt prędko. O wiele wcześniej pogramy sobie w Mass Effecta: Edycję Legendarną, bo już wiosną 2021 roku. Domyślnie pojawi się on na PC, PS4 i Xboksie One, zadziała również na PS5 oraz Xboksie Series X/S w ramach wstecznej kompatybilności.