Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 listopada 2020, 17:34

Ubisoft upamiętnił w AC Valhalla zmarłą fankę i jej męża

Twórcy Assassin’s Creed: Valhalla upamiętnili w niej zmarłą fankę serii i jej męża. W grze pojawia się zadanie pozwalające nam zwiedzić narysowany przez kobietę zamek oraz posłuchać o przygodach, jakie małżeństwo przeżyło, nim zdecydowało się osiąść w samodzielnie zbudowanej warowni.

W SKRÓCIE:
  1. w Assassin’s Creed: Valhalla pojawiła się misja upamiętniająca zmarłą fankę i jej męża;
  2. Eivor zwiedza w niej zamek inspirowany rysunkiem kobiety, a także rozmawia z NPC inspirowanym prawdziwą osobą;
  3. poza tym na murach twierdzy deweloperzy zostawili ukrytą wiadomość.

W Assassin’s Creed: Valhalla ukryto szereg rozmaitych easter eggów. O ile niektóre mogą bawić, jak chociażby misja inspirowana Death Stranding, o tyle inne potrafią wycisnąć łzy. Do tych drugich bez wątpienia zalicza się zadanie poboczne nazwane „Marzenie Paoli”. NPC imieniem Jason prezentuje w nim Eivorowi swój zamek, który wybudował wraz z żoną Paolą, opowiadając przy tym o przygodach, jakie razem przeżyli. Okazuje się, że źródłem inspiracji dla tej misji były rzeczywiste wydarzenia, o których na łamach forum Reddit opowiedział graczom nie kto inny jak prawdziwy Jason.

Jak pisze, Paola była zapaloną graczką, a także miłośniczką Gwiezdnych wojen oraz historii. W wieku 21 lat wykryto u niej nieuleczalnego raka; chorobę można było jedynie trzymać w ryzach przy pomocy medykamentów, które powoli niszczyły organizm kobiety. W wieku 22 lat Paola nie mogła już chodzić, 16 lat później przestały funkcjonować jej nerki, a gdy miała 42 lata – jej serce zabiło po raz ostatni. Kobieta nie traciła jednak pogody ducha, a swoim uśmiechem starała się dzielić z innymi najlepiej, jak tylko mogła.

Choć nie mogła przemierzać świata, jak sobie wymarzyła, namiastkę podróży zapewniła jej seria Assassin’s Creed. Zagrała w Assassin’s Creed IV: Black Flag, Assassin’s Creed: Unity, Assassin’s Creed: Syndicate i Assassin’s Creed Origins, natomiast Assassin’s Creed: Odyssey kupiła Jasonowi jako prezent urodzinowy na trzy dni przed swoją śmiercią.

W 2019 roku Jason wziął udział w podcaście Scotta C. Jonesa, po którego nagraniu miał okazję spotkać osobiście Ashrafa Ismaila – do niedawna dyrektora kreatywnego opisywanego projektu. Panowie szybko się zaprzyjaźnili, a jeden z rysunków Paoli, który możecie zobaczyć poniżej, trafił nawet do biur studia Ubisoft Montreal. Zespół Ismaila obiecał Jasonowi, że upamiętni ich oboje w AC Valhalla, jednak nie zdradził, w jaki sposób.

Rysunek Paoli...

Teraz jednak zarówno sam zainteresowany, jak i gracze z całego świata mają taką wiedzę. O tym, że zadanie „Marzenie Paoli” nawiązuje właśnie do tej historii, świadczą zarówno imiona bohaterów oraz wygląd zamku, jak i list, który można znaleźć na jego murach. Poniżej znajdziecie zrzuty ekranu wykonane przez naszego redaktora UV-a; na pierwszym z nich możecie zobaczyć zamek oraz Jasona i Paolę stojących przed jego bramą (dokładnie tak jak na rysunku wykonanym przez prawdziwą Paolę), a na drugim – treść wiadomości pozostawionej przez deweloperów.

...oraz inspirowana nim scena.

Wiadomość od deweloperów nie pozostawia żadnych wątpliwości.

W Assassin’s Creed: Valhalla można zagrać na komputerach osobistych, PlayStation 4, Xboksie One oraz Xboksie Series X i Xboksie Series S. Na PlayStation 5 omawiany tytuł oficjalnie zadebiutuje nad Wisłą w dniu polskiej premiery tej konsoli, czyli 19 listopada.

  1. Oficjalna strona internetowa serii Assassin’s Creed
  2. Recenzja Assassin's Creed Valhalla - to jest Asasyn, którego szukacie
  3. Assassin’s Creed: Valhalla – poradnik do gry

Krystian Pieniążek

Krystian Pieniążek

Doświadczenie zawodowe zdobywał na łamach nieistniejącego już serwisu, w którym przepracował niemal trzy długie lata. Poza tym studiował kulturoznawstwo na AGH, gdzie lwią część prac zaliczeniowych również poświęcił grom wideo. Współpracę z GRYOnline.pl rozpoczął w sierpniu 2016 roku. Pomimo że Encyklopedia Gier od początku była jego oczkiem w głowie, przez lata był obecny również w newsroomie, a także pojawił się w dziale publicystyki. Niemniej ostatecznie skoncentrował się na Encyklopedii, gdzie nie tylko pracuje jako autor, lecz zajmuje się również technicznym zapleczem. Ponadto prowadzi własny sklep z grami wideo oraz gadżetami growymi i filmowymi, biega (jego największym osiągnięciem są maratony, jednak ma ochotę porwać się na dystans ultra), uprawia kolarstwo, kocha górskie wędrówki, jest fanem nu metalu, interesuje się kosmosem, a także oczywiście gra. Najlepiej czuje się w grach akcji z otwartym światem i RPG-ach, choć nie pogardzi dobrymi wyścigami czy strzelankami.

więcej