Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 listopada 2020, 17:54

autor: Entelarmer

Glitch w Spider-Man Miles Morales zmienia bohatera w cegłę

Rob Sheridan dokonał ciekawego odkrycia w grze Spider-Man: Miles Morales. Amerykański grafik doświadczył błędu, dzięki któremu tytułowy bohater został przemieniony w cegłę.

Przemiany bohaterów w potężną, lecz tymczasową formę to jeden z najbardziej powszechnych motywów współczesnej popkultury. Nie jest to obce również fanom komiksów Marvela, ale wątpliwe, by nawet oni byli gotowi na ostatnią transformację jednego z herosów. Rob Sheridan – amerykański grafik znany ze współpracy z zespołem Nine Inch Nails – zdołał przemienić bohatera gry Spider-Man: Miles Morales w cegłę. Wystarczyło do tego zderzenie ze ścianą jednego z budynków. Oczywiście Amerykanin nie omieszkał pochwalić się swoim dokonaniem na Twitterze.

Zapewne to nowe oblicze Spider-Mana wywołało panikę wśród przestępców wirtualnego Nowego Jorku. Cegła lecąca z dachu to jedno, ale gdy jest ona w stanie sama się tam dostać i spaść na złoczyńcę (choćby i wielokrotnie, jeśli akurat taki ma kaprys)? Czysta groza. Niestety, jak każda potężna transformacja, tak i ta okazała się krótkotrwała. Sheridan próbował walczyć w formie „Spider-Bricka”, ale poskutkowało to przemianą w biały sześcian, a następnie przymusowym zamknięciem gry. Najwyraźniej moc cegły okazała się zbyt potężna, by podołała jej nawet nowa konsola Sony.