Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 9 stycznia 2015, 16:27

autor: Góral

Crossy Road – nowoczesny Frogger zadebiutował na Google Play, czyli mobilna perełka tygodnia

Do dzisiejszej mobilnej perełki wybraliśmy Crossy Road, czyli wysoko ocenione na iOS współczesne wcielenie Froggera, które wczoraj trafiło do sklepu Google Play.

W listopadzie 2014 roku na urządzeniach firmy Apple pojawiła się ciekawa gra zręcznościowa Crossy Road. Twórcy ze studia Hipster Whale nie kazali zbyt długo czekać na wersję dedykowaną Androidowi, która wczoraj zadebiutowała w sklepie Google Play. Z tej okazji pragniemy przypomnieć Wam o tej interesującej pozycji.

Produkcja jest czymś w rodzaju endless runnerów: w tym przypadku postać nie gna sama przed siebie, jednak cel jest taki sam – dotrzeć najdalej jak się da. Problem w tym, że kura, w którą wcielamy się na początku zabawy, nie umie robić w zasadzie nic innego jak skakać do przodu i na boki. Te niebywałe „moce” wykorzystujemy do omijania drzew, przebiegania przez ulice, na których roi się od samochodów czy skakania po kłodach, płynących wartkimi rzekami.

Pisząc w skrócie, Crossy Road to takie nowoczesne wcielenie kultowego Froggera. Gra, pomimo swojej prostoty, jest sporym wyzwaniem, zwłaszcza jeżeli wkręcimy się w rozgrywkę i zaczniemy co rusz stawiać sobie kolejne cele. Dodatkowo wciągające jest samo odblokowywanie kolejnych zwierzątek, które losujemy w specjalnej maszynie, wrzucając do niej uzbierane podczas zabawy monety. Rozwiązanie to wywołuje efekt nieco podobny do Pokemonów – chce się mieć je wszystkie.

Produkcja studia Hipster Whale z pewnością jest atrakcyjną propozycją dla osób poszukujących prostej, ale wciągającej produkcji, która świetnie sprawdzi się zarówno podczas dziesięciominutowej sesji, jak i podczas zabawy przez dwie godziny. Crossy Road warto dać szansę, chociażby z tego względu, że pobierzecie ją za darmo, a pieniądze wydacie jedynie, jeżeli zechcecie kupić nowe postacie. Nie można też zapomnieć o ciekawej, przyjemniej oprawie graficznej.