Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 czerwca 2014, 21:15

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Crackdown – trzecia odsłona serii zapowiedziana, pierwszy trailer

Podczas konferencji Microsoftu na targach E3, zapowiedziano oficjalnie trzecią część cyklu Crackdown. Nowa odsłona serii, której tytuł pozbawiony jest jakiejkolwiek numeracji, przeniesie graczy do ogromnego sandboksowego miasta, w którym przy użyciu futurystycznego uzbrojenia walczyć będziemy ze zorganizowaną przestępczością. Gra będzie nastawiona na zabawę w trybie kooperacji oraz multiplayer.

Zgodnie z wcześniejszymi spekulacjami i przeciekami, Microsoft zapowiedział trzecią część gier akcji z serii Crackdown. Wraz z popularnym trendem rebootów znanych marek, nowa odsłona została pozbawiono numerka i zatytułowano ją po prostu Crackdown. Grę oficjalnie przedstawił David Jones, oryginalny twórca cyklu, który przewodzi nowemu zespołowi deweloperskiemu, pracującemu w brytyjskim Cloudgine.

W Crackdown wcielimy się w przedstawiciela agencji walczącej ze zorganizowaną przestępczością. Twórcy zapowiadają widowiskową kampanię, dostępną również w trybie kooperacji, w której gracze będą mogli swobodnie poruszać się po rozległym i żyjącym mieście. W trailerze zobaczymy różnego rodzaju futurystyczne uzbrojenie oraz ekwipunek, który znajdzie się w rękach naszych postaci. Co ciekawe, na zwiastunie bohaterowie wysadzają jeden z wieżowców, by w ten sposób zniszczyć kryjówkę gangstera. Niewykluczone więc, że deweloperzy mają zamiar zaimplementować do swojego tytułu ulegające destrukcji otoczenie, które byłoby doskonałym uzupełnieniem typowej sandboksowej rozgrywki. Warto jeszcze dodać, że nowy Crackdown jest w dużej mierze tworzony od podstaw z myślą o rozgrywkach co-op i multiplayer. Produkcja ma korzystać z sieciowej infrastruktury Microsoftu, w tym osławionych już serwerów w chmurze. Szczegóły dotyczące zastosowania tej technologii nie są jeszcze na razie znane.

Crackdown ukaże się wyłącznie na konsoli Xbox One, a jego data premiery nie jest jeszcze znana.

  1. Oficjalna strona studia Cloudgine