Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 września 2018, 19:10

autor: Vergil

Codemasters zapowie jutro nową grę; nadjeżdża DiRT Rally 2.0?

DiRT to jedna z najważniejszych marek w portfolio studia Codemasters. Firma przygotowuje się do zapowiedzi kolejnej odsłony tego popularnego cyklu, a o tym, czy w istocie będzie to DiRT Rally 2.0 (na co wskazują jej wcześniejsze komunikaty), przekonamy się za kilkanaście godzin.

Studio Codemasters przygotowuje się do ujawnienia kolejnej części serii DiRT, o czym poinformowało na twitterowym profilu marki, wzbogacając komunikat o widoczny poniżej obrazek. O tym, czy będzie to kontynuacja DiRT-a Rally, DiRT 5 czy też zupełnie nowy tytuł, przekonamy się jutro (czyli 26 września) o 11:30 polskiego czasu. Na podstawie wcześniejszego sygnału deweloperów można wywnioskować, że postawią na pierwszą z wyżej wymienionych opcji.

Czy powyższy obrazek to pierwszy screenshot z gry DiRT Rally 2.0? Wiele wskazuje na to, że tak.
Czy powyższy obrazek to pierwszy screenshot z gry DiRT Rally 2.0? Wiele wskazuje na to, że tak.

Poprzednie „ćwierknięcie” studia brzmi bowiem „2.0”. Pamiętając, że drugą część serii Colin McRae Rally zatytułowano Colin McRae Rally 2.0, a także mając na uwadze, iż DiRT Rally czerpał właśnie z niej, można przypuszczać, że produkcja, o której jutro usłyszymy, to DiRT Rally 2.0. Nie należy też zapominać o wypowiedzi Pole’a Colemana, czyli głównego projektanta DiRT-a Rally, który jeszcze w lutym 2016 roku przekonywał, że po sukcesie tej pozycji deweloperzy zamierzają postawić na symulatory rajdowe.

Sprzedaż poprzedniego tytułu, pod którym podpisało się Codemasters, czyli OnRush, nie spełniła oczekiwań, co doprowadziło do zwolnienia odpowiedzialnych za niego pracowników. Firma potrzebuje więc hitu, który wypełniłby dziurę w jej budżecie. Nim jednak ostatecznie przekonamy się, co mają w zanadrzu Brytyjczycy, fani wirtualnych rajdów muszą uzbroić się w cierpliwość. Na szczęście – nie na długo.

DiRT Rally stanowił sprawdzian umiejętności dla wielu fanów czterech kółek. - Codemasters zapowie jutro nową grę; nadjeżdża DiRT Rally 2.0?  - wiadomość - 2018-09-25
DiRT Rally stanowił sprawdzian umiejętności dla wielu fanów czterech kółek.
  1. Oficjalna strona internetowa serii DiRT
  2. Recenzja gry DiRT Rally - Richard Burns Rally może wreszcie odejść w niebyt