Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 25 września 2018, 17:43

autor: Aquma

Film Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda otrzymał ostatni zwiastun

W sieci pojawił się ostatni zwiastun filmu Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda – kontynuacji Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć z 2016 roku.

Ostatni zwiastun drugiej części cyklu Fantastic Beasts. - Film Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda otrzymał ostatni zwiastun - wiadomość - 2018-09-25
Ostatni zwiastun drugiej części cyklu Fantastic Beasts.

W serwisie YouTube można już zobaczyć ostatni zwiastun Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda – kontynuacji osadzonego w ikonicznym uniwersum Harry’ego Pottera filmu Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć z 2016 roku. Akcja tej produkcji toczy się w trzeciej dekadzie XX wieku, m.in. w Paryżu, gdzie Newt Scamander zmierzy się z niezwykle groźnym, złym czarodziejem, który właśnie uciekł z więzienia – tytułowym Grindelwaldem.

W filmie, obok znanych z pierwszej części widowiska Eddiego Redmayne (Newt), Ezry Millera (Credence), Zoë Kravitz (Leta), Katherine Waterston (Tina) i Dana Foglera (No-Maj Jacob), zobaczymy także Johny’ego Deppa (Grindelwald), Jude’a Law (w roli młodego Albusa Dumbledore’a) oraz Claudię Kim (Maledictus). Za reżyserię ponownie odpowiada David Yates (twórca poprzedniej części, a także m.in. filmów Harry Potter i Insygnia Śmierci, Harry Potter i Książę Półkrwi czy Harry Potter i Zakon Feniksa), który w wywiadzie dla serwisu Collider nazwał swoje dzieło „hybrydą gatunków”.

Powiedziałbym, że jest rodzajem hybrydy gatunków, co moim zdaniem sprawia, że jest filmem wyjątkowym w tej serii, którą stworzyliśmy w oparciu o prace J.K. Rowling. To, co jest charakterystyczne dla jej książek oraz filmów na nich opartych, to fakt, że zawsze są bardzo „hojne”. Łączą wiele gatunków. W pewnym sensie są zabawne, emocjonalne, oczywiście mają w sobie fantastyczny element. Ale mogą być też dość dramatyczne – i ten film nie jest wyjątkiem. To naprawdę bogaty posiłek, pełen różnych tekstur i dźwięków. Wyzwaniem jest zawsze połączenie tego wszystkiego w jedno – czytamy w wywiadzie.

Produkcja zadebiutuje na ekranach polskich kin 16 listopada bieżącego roku.

  1. Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald – strona oficjalna
  2. Recenzja filmu Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć w serwisie Gameplay.pl