Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 maja 2017, 12:14

autor: Góral

Co dalej z Dead Island 2?

W sieci pojawiły się kolejne plotki o anulowaniu zapowiedzianej przed kilkoma laty gry Dead Island 2. Z ogłoszenia o pracę dewelopera wynika jednak, że tytuł powstaje i niewykluczone, że ukaże się w tym roku.

Od momentu zapowiedzi Dead Island 2 minęły już prawie trzy lata. Kontynuacja produkcji stworzonej przez studio Techland nie ma jednak łatwego życia. Pierwotnie pracowała nad nią ekipa Yager Development, jednak autorzy Spec Ops: The Line najwidoczniej nie sprostali zadaniu i firma Deep Silver pożegnała się z nimi w połowie 2015 roku. Kilka miesięcy później dowiedzieliśmy się, że dalszą produkcję powierzono studiu Sumo Digital, ale tak naprawdę nie wiadomo, czy zmiana dewelopera coś dała, gdyż do tej pory nie podzielono się żadnymi konkretami. Co jakiś czas jednak pojawiają się informacje, że prace zostały wstrzymane, które następnie są dementowane przez wydawcę. Tak było w maju, lipcu i listopadzie 2016 roku. Dziś nie mamy dobrych wieści, gdyż w sieci pojawiły się kolejne plotki o porzuceniu Dead Island 2.

Co dalej z Dead Island 2? - ilustracja #1

Sklep The Game Collection anulował zamówienia przedpremierowe na rzeczony tytuł, o czym poinformował jeden z użytkowników forum Reddit. Oczywiście nie oznacza to, że faktycznie wydawca zrezygnował z gry, ale od zmiany dewelopera minął już ponad rok, a my dalej nic nie wiemy o postępach prac. Nic nie wskazuje też na to, by tytuł miał zostać pokazany podczas nadchodzących targów E3. Zresztą całe to milczenie nie wróży dobrze, aczkolwiek należy zauważyć, że w jednym z ogłoszeń studio Sumo Digital wyraźnie zaznaczyło, że pracuje nad Crackdownem 3 i Dead Island 2. Mało tego, firma zaręcza, że bieżący rok będzie największym i najlepszym w jej historii. Może więc czeka nas jednak niespodzianka i projekt pojawi się na rynku w najbliższych miesiącach?

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach