Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 maja 2017, 10:51

autor: Adrian Werner

Assassin’s Creed Origins - świeża garść plotek o kolejnej odsłonie cyklu

W sieci pojawiły się kolejne plotki o nowej odsłonie cyklu Assassin’s Creed. Według nich produkcja otrzyma tytuł Assassin’s Creed Origins i jej akcja osadzona będzie w starożytnym Egipcie. Powrócą bitwy morskie, a struktura rozgrywki ma być bardziej nieliniowa.

Kolejna część serii najpewniej zostanie ujawniona w przyszłym miesiącu. - Assassin’s Creed Origins - świeża garść plotek o kolejnej odsłonie cyklu - wiadomość - 2017-05-08
Kolejna część serii najpewniej zostanie ujawniona w przyszłym miesiącu.

Nowa odsłona cyklu Assassin’s Creed prawie na pewno zostanie zapowiedziana podczas tegorocznego E3. W ostatnich miesiącach coraz częściej pojawiają się więc plotki na temat tego projektu. Najnowsze zostały opublikowane przez serwis WWG, który powołuje się na zaufane źródła w firmie Ubisoft.

Większość tych doniesień już słyszeliśmy, ale pojawia się wśród nich także kilka nowości. Według WWG produkcja otrzyma tytuł Assassin’s Creed Origins, a nie, jak wcześniej spekulowano, Assassin’s Creed: Empire. Akcja osadzona będzie, zgodnie ze starszymi plotkami, w starożytnym Egipcie i opowie o pierwszej gildii zabójców. Fabułę prześledzimy z perspektywy dwóch postaci – kobiety i mężczyzny.

Po wydanym w 2015 roku Assassin's Creed: Syndicate, firma Ubisoft postanowiła dać serii odpocząć. - Assassin’s Creed Origins - świeża garść plotek o kolejnej odsłonie cyklu - wiadomość - 2017-05-08
Po wydanym w 2015 roku Assassin's Creed: Syndicate, firma Ubisoft postanowiła dać serii odpocząć.

Według tych doniesień, Assassin’s Creed Origins ma być znacznie bardziej nieliniowe niż wcześniejsze odsłony cyklu, co współgra z wcześniejszymi plotkami na ten temat. Pomóc ma w tym system rozwoju, którego kolejne etapy nie będą przypisane do konkretnych wydarzeń fabularnych. Duży nacisk położony zostanie na eksplorację, a całość ma strukturą przypominać The Elder Scrolls V: Skyrim.

Powrócą statki morskie, które wykorzystamy zarówno do podróży, jak i walki. Tereny akcji nie ograniczą się do samego Egiptu i możliwe, że odwiedzimy nawet starożytną Grecję. W plotkach znalazł się jeszcze jeden ciekawy fragment. Podobno Ubisoft prezentuje Assassin’s Creed Origins za zamkniętymi drzwiami za pomocą filmiku, w którym poza lokacjami egipskimi pojawia się jakieś nieokreślone azjatyckie państwo, sceny osadzone we Francji w trakcie II wojny światowej oraz współczesna siedziba firmy Abstergo Industries.

Oczywiście, do wszystkich tych informacji należy podchodzić z dużym dystansem. Na szczęście na odpowiedzi nie będziemy musieli czekać długo. Tegoroczna edycja targów E3 wystartuje bowiem 13 czerwca.

  1. Oficjalna strona cyklu
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Assassin's Creed Origins

Assassin's Creed Origins