Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 maja 2015, 11:50

autor: Góral

Cities: Skylines otrzymało tunele i budowle w europejskim stylu

Twórcy city buildera Cities: Skylines udostępnili nową aktualizację produkcji, która wprowadziła do zabawy możliwość tworzenia tuneli oraz stawiania budowli w europejskim stylu architektonicznym.

Cities: Skylines okazało się jedną z najmilszych niespodzianek, jakie w ostatnich latach otrzymali fani city builderów. Produkcja zebrała bardzo pochlebne opinie w mediach oraz zadowoliła samych graczy, którzy zakupili ponad milion egzemplarzy produkcji. Na tym jednak nie koniec, gdyż deweloperzy cały czas pracują nad ulepszaniem swojego hitu i wczoraj udostępnili nową aktualizację, dzięki której otrzymaliśmy ponad pięćdziesiąt budowli utrzymanych w europejskim stylu architektonicznym. To jednak nie wszystko, gdyż zabawa została urozmaicona przez jeden z najbardziej wyczekiwanych elementów – tunele. Pojawiły się także trzy nowe mapy startowe oraz szereg mniejszych zmian związanych z edytorem oraz naprawą błędów, o których przeczytacie w tym miejscu.

Cities: Skylines z europejskim stylem budowli. - Cities: Skylines otrzymało tunele i budowle w europejskim stylu - wiadomość - 2015-05-20
Cities: Skylines z europejskim stylem budowli.

Za Cities: Skylines odpowiada fiński zespół Colossal Order. Założone w 2009 roku studio wypuściło w 2011 roku grę Cities in Motion: Symulator Transportu Miejskiego, a dwa lata później Symulator współczesnej metropolii: Transport i komunikacja miejska. Obie produkcje okazały się całkiem zjadliwe, ale dopiero przy najnowszym tytule deweloperzy pokazali swój talent.

Niestety aktualizacja 1.1.0 ma pewną wadę – powoduje problemy z wieloma modyfikacjami. Twórcy zrobili, co mogli, by jak najbardziej ograniczyć negatywne efekty patcha, ale w związku ze zmianami w kodzie i funkcjonalności gry, niektórych rzeczy nie dało się uniknąć. Teraz wszystko zależy od moderów, którzy będą musieli uaktualnić swoje dzieła. Jednocześnie zapewniono, że w przyszłości deweloperzy będą współpracować z najważniejszymi twórcami modyfikacji, by mogli oni przed kolejnymi patchami wprowadzić odpowiednie zmiany w stworzonych przez siebie projektach.

Z kolei jeżeli chodzi o dalszy rozwój gry, ujawniono, że studio będzie kontynuować politykę firmy Paradox Interactive, wydawcy Cities: Skylines. Oznacza to, że otrzymamy zarówno płatne dodatki, jak i kolejne darmowe aktualizacje, w których dodawane będą nowe elementy rozgrywki, budynki, typy dróg, czy też dalsze opcje pozwalające rozwijać moderom skrzydła.

Cities: Skylines otrzymało tunele i budowle w europejskim stylu - ilustracja #2Cities: Skylines to strategia ekonomiczna, w której budujemy oraz zarządzamy miastem. Produkcja zadebiutowała w marcu bieżącego roku na komputerach PC i oferuje fanom tego typu gier szereg atrakcji – od dużych map i wielu możliwości tworzenia oraz rozwijania metropolii, aż po wsparcie dla modów.