Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 20 maja 2015, 12:26

autor: Jiker

Sunburn! - premiera gry logiczno-zręcznościowej na Androidzie

W ofercie platformy Google Play pojawiła się logiczna zręcznościówka Sunburn!. Dzieło niezależnego studia Secret Crush cieszy oko ładną retro grafiką oraz oferuje dopracowaną mechanikę rozgrywki, zaskakującą fabułę pełną czarnego humoru i stylową ścieżkę dźwiękową.

Sunburn! – jedna z najciekawszych ubiegłorocznych gier logiczno-zręcznościowych na iOS – doczekała się premiery na smartfonach i tabletach z systemem Android. Debiutancka produkcja trzyosobowego, niezależnego studia Secret Crush została wydana przez firmę Noodlecake Studios. Posiadacze urządzeń z mobilnym OS-em firmy Google mogą nabyć tę pełną czarnego humoru pozycję za kwotę około 11 złotych w wersji premium (pozbawionej jakichkolwiek mikropłatności).

Sunburn! zaskakuje przede wszystkim na płaszczyźnie fabularnej. W grze odgrywamy rolę członka załogi statku kosmicznego, który rozleciał się na kawałki w wyniku poważnej awarii. Ekipa cudem uszła z życiem, ale jej sytuacja nie wygląda różowo. Próba nawiązania kontaktu z innymi jednostkami kończy się niepowodzeniem, a na domiar złego kończą się zapasy tlenu. W obliczu nieuchronnej zagłady kapitan podejmuje zaskakującą decyzję – postanawia zebrać rozrzuconych w przestrzeni kosmicznej załogantów i ponieść wspólną, bohaterską śmierć poprzez zderzenie z rozgrzaną do czerwoności powierzchnią gwiazdy.

Tytuł okazał się bardzo udaną grą logiczno-zręcznościową (średnia not w serwisie Metacritic.com na poziomie 87 punktów). Głównym zaserwowanym tu trybem jest kampania, podzielona na około sześćdziesiąt wyzwań o systematycznie rosnącym poziomie trudności. Celem rozgrywki jest zebranie załogi i „szczęśliwe” spopielenie jej na powierzchni gwiazdy. Gracz dokonuje tego kontrolując kapitana, dysponującego kombinezonem wyposażonym w małe silniki odrzutowe, pozwalające korygować kierunek lotu. Do poruszania się wykorzystuje on jednak przede wszystkim pola grawitacyjne otaczających go ciał niebieskich.

Sunburn! cieszy oko gustowną, dwuwymiarową grafiką w stylu retro, a całością rozgrywki zawiaduje tu zaawansowany silnik fizyczny, udanie symulujący realia panujące w przestrzeni kosmicznej. Zabawa odbywa się przy dźwiękach znakomitej, równie stylowej co grafika ścieżki dźwiękowej.