Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 października 2007, 14:55

autor: Misiek

Capcom wskrzesza Bionic Commando

Konern Capcom ogłosił dzisiaj, iż zamierza wskrzesić Bionic Commando – platformówkę znaną jeszcze z późnych lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku, gdy ukazała się w wersji na NES-a. Nowa odsłona planowana jest z myślą o PlayStation3, Xboxie 360 oraz PC.

Konern Capcom ogłosił dzisiaj, iż zamierza wskrzesić Bionic Commando – platformówkę znaną jeszcze z późnych lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku, gdy ukazała się w wersji na NES-a. Nowa odsłona planowana jest z myślą o PlayStation3, Xboxie 360 oraz PC.

Oryginalny Bionic Commando ukazał się w 1988 roku na 8-biotową konsolę Nintendo. Spośród pozostałych gier platformowych, wydawanych w ilościach hurtowych w tamtym czasie, wyróżniał się umiejętnościami głównego bohatera, związanymi z posiadaniem przez niego mechanicznej ręki. Kryła ona w sobie specjalny hak, który okazywał się bardzo użyteczny przy pokonywaniu kolejnych poziomów (można było się uczepić jakiegoś obiektu i dzięki temu na przykład przenieść się na drugą stronę przepaści). Screen z tej klasycznej pozycji możecie obejrzeć poniżej.

Capcom wskrzesza Bionic Commando - ilustracja #1

Wersja na najnowsze platformy ma przynieść ze sobą oczywiście odświeżoną oprawę graficzną, ale i nowe umiejętności sterowanej przez nas postaci. Hak będzie służył już nie tylko do zaczepiania się o wybrane obiekty, ale będziemy mogli łapać nim niektóre elementy otoczenia i rzucać nimi w przeciwników, a w bezpośrednim starciu posłuży za bardzo użyteczną broń przy okazji bliskich kontaktów z oponentami.

Capcom wskrzesza Bionic Commando - ilustracja #2

W oryginale misja głównego bohatera polegała na uratowaniu jego kolegi, zwanego Super Joe. W najnowszej odsłonie historia będzie już bardziej ambitna. Nathan Spencer, w którego przyjdzie nam się wcielić, jest skazany na śmieć. W dniu jego egzekucji w mieście Ascension City wybucha eksperymentalna broń terrorystów. Rząd postanawia dać Spencerowi drugą szansę. Główny bohater, wykorzystując swoje unikalne zdolności, ma za zadanie rozprawić się z siłami wroga.

Za nową wersję Bionic Commando odpowiada studio GRIN, znane między innymi z konwersji Ghost Recon Advanced Warfighter na PC. Gra ukazać ma się w przyszłym roku. Warto dodać, że głos pod głównego bohatera będzie podkładał Mike Patton, wokalista grupy Faith No More. Poniżej możecie przyjrzeć się pierwszym screenom z BC.

Capcom wskrzesza Bionic Commando - ilustracja #3
Capcom wskrzesza Bionic Commando - ilustracja #4
Capcom wskrzesza Bionic Commando - ilustracja #5
Capcom wskrzesza Bionic Commando - ilustracja #6
Capcom wskrzesza Bionic Commando - ilustracja #7