Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 października 2015, 08:28

autor: Adrian Werner

Call of Duty: Black Ops III - zwiastun fabularny pokazuje sceny z II wojny światowej

Firma Activision wypuściła zwiastun fabularny gry Call of Duty: Black Ops III. Sugeruje on, że w grze mogą znaleźć się misje VR, w których pojawią się sceny z II wojny światowej.

Do dnia premiery Call of Duty: Black Ops III pozostało już tylko 36 dni, więc firma Activision Blizzard coraz częściej raczy nas świeżymi materiałami z tej produkcji. Najnowszym jest zwiastun prezentujący fabułę gry. Pokazuje on, że w scenariuszu istotną rolę odegra wpływ, jaki cyberwszczepy mają na psychikę wyposażonych w nie żołnierzy. Jednocześnie warto zwrócić uwagę, że w filmiku pojawia się scena, w której bohater musi zmierzyć się z czołgiem pochodzącym z czasów II wojny światowej. Sposób, w jaki ten moment jest ukazany sugeruje, że w kampanii mogą znaleźć się poziomy rozgrywające się w wirtualnej rzeczywistości.

Przypomnijmy, że Call of Duty: Black Ops III zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Premiera zaplanowana została na 6 listopada tego roku. Tego samego dnia zadebiutują także wersje na starsze platformy, czyli Xboksa 360 i PlayStation 3, ale te wydania zostaną mocno okrojone i to nie tylko pod względem grafiki, ale również niektórych elementów rozgrywki. Przede wszystkim zabraknie w nich kampanii fabularnej. Według autorów zrealizowanie jej na leciwych już sprzętach okazało się niemożliwe bez poważnych kompromisów, a posiadane przez deweloperów statystyki pokazują, że większość graczy i tak kupuje kolejne odsłony przede wszystkim dla trybów multiplayer.

Prawie jak World of Tanks. - Call of Duty: Black Ops III - zwiastun fabularny pokazuje elementy z II wojny światowej - wiadomość - 2015-10-01
Prawie jak World of Tanks.
Call of Duty: Black Ops III w skrócie:
  • Deweloper: Treyarch.
  • Wydawca: Activision Blizzard.
  • Polski dystrybutor: CDP.pl.
  • Data premiery: 6 listopada 2015 r.
  • Platformy: PC, XONE, PS4, X360, PS3.

Jednym z powodów, dla którego na Call of Duty: Black Ops III czeka wielu graczy jest fakt, że gra powstaje w studiu Treyarch, które od pewnego czasu oferuje najciekawsze odsłony serii. Przypomnijmy, że tym razem akcja osadzona zostanie w roku 2065, a postawienie na klimaty cyberpunkowe pozwoli na wyposażenie postaci gracza w liczne modyfikacje zapewniające nadludzkie moce.

Po raz pierwszy w historii cyklu kampanię będziemy mogli przejść nie tylko samotnie, ale również w trybie kooperacji dla maksymalnie czterech osób. Tyle samo użytkowników będzie mogło bawić się w popularnym trybie zombie. Tradycyjnie otrzyma on zupełnie odrębne misje, podczas których przeniesiemy się do 1940 roku, a kierowane przez nas postacie zagrają znani aktorzy, tacy jak Ron Perlman, Jeff Goldblum, Robert Picardo, Heather Graham czy Neil McDonough. Nie zabraknie oczywiście również opcji rywalizowania z innymi ludźmi w ramach potyczek PvP.

  1. Oficjalna strona internetowa gry
  2. Graliśmy w Call of Duty: Black Ops III - najszybszego CoD-a w historii
  3. Call of Duty: Black Ops III - kompendium wiedzy / FAQ
Call of Duty: Black Ops III - zwiastun fabularny pokazuje elementy z II wojny światowej - ilustracja #3

Oddanych fanów serii zainteresować może nadchodząca seria komiksowa Call of Duty: Black Ops III, której pierwszy zeszyt ukaże się w Stanach Zjednoczonych 4 listopada, nakładem wydawnictwa Dark Horse.

Pod względem fabularnym komiks będzie prequelem i opowie o misjach znanego z kampanii oddziału specjalnego, które realizowane były przed wydarzeniami z gry.

Jako ciekawostkę warto wspomnieć, że w uniwersum Call of Duty: Black Ops III jedną z najpotężniejszych frakcji będzie Common Defense Pact, czyli organizacja powstała po tym jak Niemcy, Wielka Brytania i Francja opuściły Unię Europejską, a osłabiona w ten sposób wspólnota postanowiła przyjąć w swoje szeregi Rosję. Akceptację nowego członka ułatwił fakt, że kraj ten wykupił większość międzynarodowych długów Polski.