Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 grudnia 2015, 09:00

autor: Adrian Werner

Call of Duty: Black Ops III - Awakening - zwiastun i nowe informacje

Studio Treyarch ujawniło więcej szczegółów odnośnie dodatku Call of Duty: Black Ops III - Awakening oraz opublikowało pierwszy zwiastun prezentujący to DLC w akcji.

Firma Activision Blizzard i studio Treyarch ujawniły właśnie sporo nowych informacji na temat Call of Duty: Black Ops III – Awakening, czyli pierwszego dużego dodatku do tegorocznego cyberpunkowego FPS-a. Opublikowano także pierwszy materiał video. Trwa on prawie pięć minut i ze szczegółami tłumaczy, czego możemy spodziewać się po tym rozszerzeniu. Ponadto twórcy poinformowali, że DLC zadebiutuje 2 lutego na konsoli PlayStation 4. W planach są także wersje na pecety i Xboksa One, ale zostaną one wydane w późniejszym terminie. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, żaden z dodatków nie ukaże się na konsole poprzedniej generacji, czyli Xboksa 360 i PlayStation 3.

Call of Duty: Black Ops III – Awakening zaoferuje przede wszystkim dodatkowe mapy. Wśród nich znajdzie się nowy rozdział do kooperacyjnego trybu zombie zatytułowany Der Eisendrache. Opowie on o przygodach czwórki bohaterów (Richtofen, Nicolai, Takeo oraz Dempsey), którzy w trakcie II wojny światowej spróbują odkryć sekrety ponurego austriackiego zamku, zbudowanego w miejscu znanym dawno temu jako źródło plugawego zła.

W nowym epizodzie do trybu zombie odwiedzimy stary austriacki zamek. - Call of Duty: Black Ops III – Awakening - zwiastun i nowe informacje - wiadomość - 2015-12-22
W nowym epizodzie do trybu zombie odwiedzimy stary austriacki zamek.

Dodatek Call of Duty: Black Ops III – Awakening zaoferuje także cztery nowe mapy do wieloosobowych potyczek PvP. Wśród nich znajdziemy:

  1. Gauntlet – poziom osadzony na terenie wojskowej placówki szkoleniowej. Wykorzysta on klasyczny dla studia Treyarch styl z trzema głównymi trasami prowadzącymi przez mapę. Każda z nich zaoferuje mocno odmienne doznania, pozwalając na toczenie bitew w klimacie arktycznym, w dżungli oraz w deszczowym mieście.
  2. Splash – mapa osadzona na terenie porzuconego parku wodnego, pełnego takich atrakcji jak wielkie zjeżdżalnie, wrak statku pirackiego czy makieta zapomnianego prastarego miasta. Ten poziom zostanie zaprojektowany tak, aby oferował wiele otwartych przestrzeni oraz sporo okazji do walki pod wodą.
  3. Rise – mapa osadzona na terenie podziemnego obiektu badawczego zlokalizowanego na peryferiach pokrytego śniegiem Zurychu. Poziom ma połączyć klasyczny styl starych odsłon cyklu Call of Duty, oferujących dużo osłon w otoczeniu, z sekcjami koncentrującymi się na promowaniu walki wykorzystującej rozszerzone możliwości ruchowe postaci, zapewniane przez cyberwszczepy.
  4. Skyjacked – to ulepszona wersja mapy Hijacked z Call of Duty: Black Ops II. Jej akcja toczyć się będzie na terenie statku powietrznego przelatującego nad Zurychem. Całość zostanie zaprojektowana tak, aby cyberwszczepy postaci pozwalały na eksplorowanie poziomu w sposób, który był niemożliwy w pierwowzorze.

Przypomijmy, że Call of Duty: Black Ops III trafiło do sprzedaży 6 listopada w wersjach na pecety oraz konsole Xbox One, PlayStation 4, Xbox 360 i PlayStation 3.

  1. Oficjalna strona internetowa gry
  2. Recenzja gry Call of Duty: Black Ops III - Cyberpunk 2065
  3. Call of Duty: Black Ops III - kompendium wiedzy / FAQ