Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 marca 2015, 09:55

autor: Draug

Call of Duty: Advanced Warfare – zapowiedziano drugie DLC, Ascendance

Firmy Activision i Sledgehammer Games zapowiedziały drugie DLC do gry Call of Duty: Advanced Warfare, zatytułowane Ascendance. Jak zwykle, główną zawartością będą cztery nowe mapy do multiplayera i kolejny rozdział trybu kooperacyjnego (Exo Zombies). Nie zabraknie też paru innych atrakcji. Dodatek zadebiutuje 31 marca na XOne i X360, a pozostałe platformy sprzętowe otrzymają go później.

Site 244 – jedna z czterech map oferowanych w drugim DLC do Call of Duty: Advanced Warfare. - Call of Duty: Advanced Warfare – zapowiedziano drugie DLC, Ascendance - wiadomość - 2015-03-19
Site 244 – jedna z czterech map oferowanych w drugim DLC do Call of Duty: Advanced Warfare.
Co nowego w dodatku Ascendance?
  • Cztery mapy do multiplayera: Expand, Site 244, Climate i Chop Shop
  • Kolejny rozdział trybu Exo Zombies (nowa lokacja, broń, przeciwnicy i rodzaj zadania)
  • Broń we wczesnym dostępie (miotająca energią skierowaną hybryda strzelby i karabinu maszynowego o nazwie OHM) wraz ze specjalnie pomalowanym wariantem (OHM Werewolf)
  • Zdolność Exo Grapple do używania na nowych mapach w trybie wieloosobowym

Użytkownicy wszystkich platform sprzętowych już od kilku tygodni bawią się pierwszym DLC do Call of Duty: Advanced Warfare – zatytułowanym Havoc – więc czas na informacje o kolejnej paczce zawartości. Firma Activision i studio Sledgehammer Games zapowiedziały drugi dodatek do ubiegłorocznego FPS-a, ochrzczony jako Ascendance. Jak zawsze, podstawą zawartości będą cztery dodatkowe mapy do trybu wieloosobowego i nowy rozdział opowieści w trybie kooperacyjnym (Exo Zombies), ale nie zabraknie także paru innych, mniejszych atrakcji (omawiamy je poniżej). Zgodny z tradycją jest też harmonogram wypuszczania rozszerzenia. W pierwszej kolejności – 31 marca – DLC otrzymają posiadacze konsol z rodziny Xbox (X360 i XOne), natomiast użytkownikom PC, PS3 i PS4 przyjdzie trochę poczekać. Twórcy nie sprecyzowali, o jakim opóźnieniu mowa, ale można w ciemno strzelać, że wyniesie ono około miesiąca. Rzecz jasna, dodatek wchodzi w skład przepustki sezonowej.

A oto krótka charakterystyka nowych map:

  • Perplex – modularny kompleks apartamentów w Sydney. W trakcie rozgrywki drony stale przebudowują lokację;
  • Site 244 – miejsce katastrofy statku obcej cywilizacji, zlokalizowane w cieniu sławnej Góry Rushmore;
  • Climate – centralnie sterowana imitacja środowiska naturalnego wykreowana pośród zabudowań ludzkiej utopii. Trzeba tu uważać na opływającą centralną wyspę rzekę, która dynamicznie zmienia swoje właściwości;
  • Chop Shop – służący nielegalnemu obrotowi częściami egzoszkieletów czarny rynek w strefie przemysłowej miasta przyszłości. Można tu objąć kontrolę nad działkiem EMP.

W drugim rozdziale opowieści trybu Exo Zombies – zatytułowanym Infection – gracze trafią do niewielkiego miasteczka w okolicy ośrodka badawczego korporacji Atlas, który był miejscem akcji w pierwszej części. Na drodze bohaterów staną nowi przeciwnicy (np. wielki Goliath Exo Zombie), ale w zamian w ich ręce trafi niedostępna wcześniej broń – Magnetron Microwave Gun. Dodatkową atrakcją będzie poboczny tryb zabawy, Civilian Extraction Mode, polegający na ewakuowaniu cywilów z obszaru zagrożenia.

Tradycyjnie, nowy oręż nie ominie też trybu multiplayer. Tym razem będzie to dwa w jednym – miotający energią skierowaną OHM, z którego można korzystać jak z lekkiego karabinu maszynowego lub jak ze strzelby (dwa tryby działania zmieniane w locie). Oprócz tego na mapach z omawianego DLC w trybie wieloosobowym pojawi się możliwość korzystania z umiejętności Exo Grapple, znanej z kampanii singleplayer – posłuży ona jako środek lokomocji pozwalający szybko dostać się w strategiczne punkty lub jako brutalna broń drugorzędna.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach