Windows 10 - darmowa aktualizacja OS-u dla piratów na całym świecie [news zaktualizowany]
Wczoraj świat obiegła informacja, że Microsoft umożliwi darmową aktualizację starszych wersji Windowsa do Windowsa 10 także użytkownikom nielegalnego oprogramowania w Chinach. Dziś wiemy już, że akcja obejmie cały świat, w tym także Polskę.
Kamil Zwijacz
Marek Zaleski, odpowiedzialny za PR w Microsoft Polska, podał nowe szczegóły dotyczące darmowej aktualizacji do Windowsa 10 pirackich wersji wcześniejszych OS-ów giganta z Redmond. Okazało się, że o ile proces ten będzie można przeprowadzić bez problemów na nielegalnych kopiach, tak ich status przeniesie się na nowy system operacyjny. Krótko pisząc, aktualizując nielegalną kopię Windowsa 7 / 8.1 otrzymamy nielegalnego Windowsa 10.
Jednocześnie zdradzono, że aktualizacja: „dotyczy nowych i używanych już urządzeń z zainstalowanymi systemami Windows 7, Windows 8.1 i Windows Phone 8.1 (…) Bezpłatna aktualizacja dla konsumentów nie obejmuje niektórych wersji, w tym Windows 7 Enterprise, Windows 8/8.1 Enterprise i Windows RT/RT 8.1. Aktywni uczestnicy programu Software Assurance w licencjonowaniu grupowym mogą dokonać aktualizacji do innych wersji systemu Windows 10 dla przedsiębiorstw.”
![Microsoft zamierza zlikwidować problem piractwa w przypadku Windowsa 10. - Windows 10 - darmowa aktualizacja OS-u dla piratów na całym świecie [news zaktualizowany] - wiadomość - 2015-03-19](/Galeria/Html/Wiadomosci/6176095.jpg)
Wczoraj donosiliśmy, że koncern Microsoft zamierza wypuścić swój nowy system operacyjny Windows 10 latem bieżącego roku. Jednocześnie zdradzono, że mieszkańcy Chin mogą liczyć na darmową aktualizację starszych wersji OS-u (Windows 7, 8.1 i Windows Phone 8.1), również w przypadku posiadania nielegalnej kopii. Okazało się, że akcja zostanie rozszerzona na cały świat, w tym także na Polskę. Sebastian Pawłowski, dyrektor działu Windows w firmie Microsoft Polska, powiedział:
„Jesteśmy podekscytowani faktem, że premiera Windows 10 odbędzie się tego lata. Wszyscy użytkownicy posiadający odpowiednie urządzenie, a także ci posiadający piracką wersję Windows, będą mogli zaktualizować swój system do Windows 10. Wierzymy, że z czasem nasi klienci przekonają się o korzyściach płynących z używania licencjonowanych wersji systemu Windows, a my chcemy im w tym pomóc”.
Co jak co, ale takiego ruchu chyba mało kto spodziewał się po gigancie z Redmond. To przełomowy ruch amerykańskiej firmy, która będzie po prostu rozdawała swój nowy system operacyjny za darmo, co zapewne sprawi, że OS w ogromnym stopniu zdominuje i tak już kontrolowany przez Microsoft rynek tego typu oprogramowania na urządzeniach stacjonarnych. Być może cała sytuacja w pozytywnym stopniu odbije się także na segmencie mobilnym, na którym Windows ciągle pozostaje daleko w tyle za Androidem i iOS.
Oficjalny komunikat ze szczegółami całej akcji ma się pojawić w najbliższych dniach. Wtedy też okaże się, czy w tym wszystkim nie tkwi jakiś haczyk.
Windows 10 to nowy system operacyjny firmy Microsoft, który dostępny będzie nie tylko na komputerach osobistych, ale także na urządzeniach mobilnych. Wraz z oprogramowaniem ukażą się biblioteki DirectX 12 oraz zadebiutują systemy cross-buy i cross-play w przypadku konsoli Xbox One i PC-tów. To jednak tylko namiastka nowości, o których przeczytacie w naszych poprzednich wiadomościach.
- Microsoft
- piractwo
- Windows 10
- PC
- WP
Komentarze czytelników
TRX Generał

Dokładnie - Windows 8 do dziś NIE JEST ZŁAMANY. I to właśnie tylko tutaj bym doszukiwał się dużego problemu z jego brakiem popularności wśród domowych użytkowników. Bo gdy człowiek zbierze te wszystkie opinie narzekaczy (internet + rzeczywistość), to ciężko doszukać się choćby jednego dyskwalifikującego argumentu, dlaczego i w czym taki Windows 8.1 (8.1 U1) jest zły - zawsze pojawia się stereotyp, czyli: "bo tak". Identycznie było z Vistą, nawet po SP1.
Ale co ja tam wiem... :P
zanonimizowany484441 Generał
nagytow- czyli w sumie mialem racje;) Bo daz nadal potrzebuje polaczenia z serwerami kms.Do tej pory nie ma loadera dzialajacego OFFLINE(jak do wszystkich innych starszych windowsow)
zerr10 Konsul
W Systemie Windows 8 i 8.1 problem z tą grą nie został rozwiązany to teraz, a tytułów może być jeszcze wiele...
i jeszcze troszkę... :)
zerr10 Konsul
ta.. ciekawe co będzie na nim chodziło dobrym przykładem był resident evil 5 na Windows 8 i 8.1 nie działa tzw. nie chce zapisywać stanu gry coś jest porypane w plikach systemowych i gra z nimi nie współpracuje lub z usługą life, natomiast na Windows 7 Działa ta część Bez Zarzutów jak na razie moja kombinacja to WindowsXP i Windows 7 Ultimate
nagytow Legend

[80] TRX Nie masz pojecia o czym piszesz (XP SP2 to przeszlosc tak zamierzchla, ze nikt nawet o tym nie pamieta, dzis niemal wszyscy, ktorzy wciaz siedza na XP maja SP3). A moj komentarz odnosnie co drugiego systemu dobrego, to tylko przypomnienie tego znanego zartu.
[82] Andre Linoge Loader od DAZa dzialal chyba od zawsze?