Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4PS3XONEX360
Okładka Call of Duty: Advanced Warfare - Ascendance (PC)

Call of Duty: Advanced Warfare - Ascendance

Drugie z rozszerzeń DLC, przygotowanych dla posiadaczy przepustki sezonowej do Call of Duty: Advanced Warfare. Dodatek niesie ze sobą kolejny epizod kooperacyjnego trybu Exo Zombies, który został wprowadzony wraz z poprzednim rozszerzeniem Havoc.

To jest dodatek do gry Call of Duty: Advanced Warfare.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | multiplayer | kooperacja | strzelanki

Okładka Call of Duty: Advanced Warfare - Ascendance (PC)

data premiery gry:

31mar2015

XONE X360

30kwi2015

PS4 PS3 PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ascendance to drugie DLC do pierwszoosobowej strzelanki Call of Duty: Advanced Warfare, wydanej w listopadzie 2014 roku. Rozszerzenie wchodzi w skład przepustki sezonowej. Podobnie jak w przypadku „podstawki”, za jego stworzenie odpowiada studio Sledgehammer Games.

Dodatek oferuje przede wszystkim cztery nowe mapy do trybu wieloosobowego. Expand to modularny kompleks apartamentów w Sydney, przebudowywany stale przez drony. Site 244 stanowi miejsce katastrofy statku obcej cywilizacji, zlokalizowane w cieniu sławnej Góry Rushmore. Climate jest centralnie sterowaną imitacją środowiska naturalnego wykreowaną pośród zabudowań ludzkiej utopii (trzeba tu uważać na opływającą centralną wyspę rzekę, która dynamicznie zmienia swoje właściwości). Z kolei Chop Shop to służący nielegalnemu obrotowi częściami egzoszkieletów czarny rynek w strefie przemysłowej miasta przyszłości. Co ciekawe, na wszystkich tych poziomach można korzystać ze znanej z kampanii fabularnej zdolności Exo Grapple, służącej do szybkiego docierania w strategiczne punkty oraz jako brutalna broń alternatywna.

Kolejna istotna nowość to drugi rozdział opowieści w kooperacyjnym trybie Exo Zombies, zatytułowany Infection. Tym razem gracze zostają rzuceni do niewielkiego miasteczka w okolicy ośrodka badawczego korporacji Atlas, który był miejscem akcji w pierwszej części. Na drodze bohaterów stają nowi przeciwnicy (np. wielki Goliath Exo Zombie), ale w zamian w ich ręce trafia niedostępna wcześniej broń – Magnetron Microwave Gun. Dodatkową atrakcją jest poboczny tryb zabawy, Civilian Extraction Mode, polegający na ewakuowaniu cywilów z obszaru zagrożenia.

Nowy oręż nie ominął też trybu multiplayer. Tym razem jest to dwa w jednym – miotający energią skierowaną OHM, z którego można korzystać jak z lekkiego karabinu maszynowego lub jak ze strzelby (dwa tryby działania zmieniane w locie). Nabywcy dodatku Ascendance otrzymali też alternatywny wariant wspomnianej broni, nazwany OHM Werewolf (od pierwowzoru różni się on przede wszystkim malunkiem).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Gry podobne do Call of Duty: Advanced Warfare - Ascendance

Klasyfikacja PEGI Call of Duty: Advanced Warfare - Ascendance

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Call of Duty: Advanced Warfare - Ascendance

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3-530 2.93 GHz/AMD Phenom II X4 810 2.26 GHz
 • 6 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTS 450/Radeon HD 5870 lub lepsza
 • 55 GB HDD
 • Windows 7/8/8.1 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5-2500K 3.30 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 760 lub lepsza
 • 55 GB HDD
 • Windows 7/8/8.1 64-bit
Call of Duty: Advanced Warfare - Ascendance ukaże się 30 kwietnia na PC, PS4 i PS3
Call of Duty: Advanced Warfare - Ascendance ukaże się 30 kwietnia na PC, PS4 i PS3

wiadomość16 kwietnia 2015

Firma Activision poinformowała, że dodatek Ascendance do Call of Duty: Advanced Warfare ukaże się na konsolach PlayStation 4, PlayStation 3 i komputerach PC 30 kwietnia. Rozszerzenie wprowadzi do zabawy nowe mapy, kolejny epizod trybu Exo Zombies i nie tylko.

Nowy zwiastun Call of Duty: Advanced Warfare – Ascendance
Nowy zwiastun Call of Duty: Advanced Warfare – Ascendance

wiadomość25 marca 2015

Firma Activision Blizzard opublikowała zwiastun pokazujący w akcji Call of Duty: Advanced Warfare – Ascendance, czyli drugi duży dodatek DLC do zeszłorocznego przeboju.

Call of Duty: Advanced Warfare – zapowiedziano drugie DLC, Ascendance
Call of Duty: Advanced Warfare – zapowiedziano drugie DLC, Ascendance

wiadomość19 marca 2015

Firmy Activision i Sledgehammer Games zapowiedziały drugie DLC do gry Call of Duty: Advanced Warfare, zatytułowane Ascendance. Jak zwykle, główną zawartością będą cztery nowe mapy do multiplayera i kolejny rozdział trybu kooperacyjnego (Exo Zombies). Nie zabraknie też paru innych atrakcji. Dodatek zadebiutuje 31 marca na XOne i X360, a pozostałe platformy sprzętowe otrzymają go później.

PC
XONE
X360
PS4
PS3