Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 sierpnia 2018, 08:58

autor: Aquma

Były profesjonalny gracz CS pomaga w pracach nad Cyberpunkiem 2077

W prace nad futurystycznym RPG-iem akcji studia CD Projekt RED – czyli Cyberpunkiem 2077 – zaangażowany jest były profesjonalista Counter-Strike’a – Łukasz „Luq” Wnęk.

Kolejne ciekawostki na temat Cyberpunka 2077. - Były profesjonalny gracz CS pomaga w pracach nad Cyberpunkiem 2077 - wiadomość - 2018-08-27
Kolejne ciekawostki na temat Cyberpunka 2077.

Studio CD Projekt RED pokazywało swoją nową produkcję – futurystycznego RPG-a akcji Cyberpunk 2077 – na targach gamescom 2018 w Kolonii. Niestety, podobnie jak w przypadku tegorocznego E3, był to pokaz za zamkniętymi drzwiami, na który zapraszano wybranych dziennikarzy i youtuberów. Mimo to, dzięki wywiadom przeprowadzanym z deweloperami, udało nam się dowiedzieć kilku nowych rzeczy o kolejnym projekcie polskiego studia.

Jedną z ciekawszych informacji jest ta, że w prace nad grą – a konkretniej nad zawartą w niej mechaniką pierwszoosobowego strzelania – zaangażowany jest były profesjonalny gracz Counter-Strike’a. Chodzi o Łukasza „Luq” Wnęka – zwycięzcę World Cyber Games (wraz z zespołem Pentagram G-Shock) w 2006 i 2009 roku.

Team Pentagram G-Shock w czasie finałów World Cyber Games w 2006 roku.
Team Pentagram G-Shock w czasie finałów World Cyber Games w 2006 roku.

Inną ciekawostkę stanowi fakt, że granie postacią dobrą wcale nie musi w Cyberpunku 2077 gwarantować nam najlepszego możliwego zakończenia – w mrocznym świecie przyszłości czasem będzie trzeba zatroszczyć się o samego siebie, a ciągły altruizm może skutkować przykrą niespodzianką ze strony losu (i przede wszystkim innych ludzi). Co ciekawe, w zależności od naszych wyborów – zarówno w czasie przechodzenia głównego wątku, jak i pobocznych zadań – zaskakująco nieprzyjemne może okazać się także zakończenie. Deweloperzy chcą, by podejmowane przez nas decyzje rzeczywiście miały znaczenie i wpływ na świat gry. Twórcy przyznali też, że wypełnione ludźmi i różnoraką zawartością „megabudynki” czerpią inspirację z Sędziego Dredda (mowa o popularnym komiksie, który doczekał się także dwóch adaptacji filmowych).

Na razie nie wiemy, jak dzieło polskiego studia sprawdzi się w praktyce. Gra wciąż nie ma wyznaczonej daty premiery (ani nawet zaprezentowanego szerszej publice gameplayu), choć wiemy, że można już przejść ją od początku do końca. Produkcja zadebiutuje na PlayStation 4, Xboksie One oraz pecetach, w pełnej polskiej wersji językowej.

  1. Brud, neony, augmentacje – Cyberpunk 2077 wygląda oszałamiająco
  2. CD Projekt RED – oficjalna strona
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077