Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 grudnia 2008, 17:19

autor: Jiker

Burnout Paradise Ultimate Box - o polskiej wersji językowej słów kilka

Z danych opublikowanych przez polski oddział firmy Electronic Arts, wynika, że Burnout Paradise: The Ultimate Box – specjalna wersja tegorocznego hitu – zostanie wydana w Polsce na komputerach osobistych oraz konsoli PlayStation 3 w pełnych polskich wersjach językowych.

Z danych opublikowanych przez polski oddział firmy Electronic Arts, wynika, że Burnout Paradise: The Ultimate Box – specjalna wersja tegorocznego hitu – zostanie wydana w Polsce na komputerach osobistych oraz konsoli PlayStation 3 w pełnych polskich wersjach językowych.

Burnout Paradise Ultimate Box - o polskiej wersji językowej słów kilka - ilustracja #1

Będzie to pierwsza w historii polonizacja Burnouta, co jest o tyle ciekawe, że podstawowa wersja gry – Burnout Paradise – została u nas wydana wyłącznie po angielsku (zarówno na Xboxa 360, jak i PS3). Drugą, dosyć zaskakującą wiadomością związaną z tą kwestią, jest fakt, że edycja na Xboxa 360 nie zostanie zlokalizowana. Nie znamy powodu tej decyzji, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że według nieoficjalnych informacji baza polskich użytkowników konsoli Microsoftu to około 50 tysięcy osób (podobnie wygląda sytuacja z PlayStation 3), a w ostatnim czasie większość dobrych produkcji wydawanych na Xboksa 360 cechuje się możliwością wyboru polskiego języka.

Burnout Paradise: The Ultimate Box ukaże się na naszym rynku we wspomnianych już trzech wersjach – po raz pierwszy w historii cyklu na pecety, a także na konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Nastąpi to 6 lutego 2009 roku. Produkcja zostanie oczywiście wzbogacona o szereg dodatków, a także pozbawiona niektórych błędów, które przeszkadzały czasami w zabawie osobom posiadającym podstawkę.

Na płycie z grą znajdziemy wszystkie wypuszczone już dodatki i rozszerzenia. Twórcy umieścili wśród nich Cagney (nowe tryby do rozgrywki wieloosobowej, dwa nowe wozy, 70 dodatkowych wyzwań) oraz Bikes (uzupełniający paletę pojazdów o dwa motocykle). Do gry dodany zostanie także zupełnie nowy bonus: Burnout Paradise Party – offline’owa opcja zabawy wieloosobowej, pozwalająca maksymalnie ośmiu graczom brać udział w wyzwaniach (do rozgrywki wystarczy jeden kontroler). Ten ostatni dodatek będzie również dostępny osobno dla wszystkich tych, którzy grę już posiadają.

Oprócz tego zupełnie nowego trybu, Ultimate Box wprowadzi liczne usprawnienia, wśród których najważniejszymi wydają się być: restart wyścigu, łatwiejsze kontrolowanie pierwszych dostępnych pojazdów oraz Network, czyli sieciowa nakładka pozwalająca odnajdować znajomych i być na bieżąco z nowościami nie tylko podczas grania.

Niedługo po debiucie dzieła Criterion gracze będą mogli zaopatrzyć się w kolejne rozszerzenia. Z dotychczas zapowiedzianych czterech dodatków najciekawiej prezentuje się Big Surf Island, będąca tytułową wyspą, pełną nowych wyzwań i zakręconych tras. Oprócz niej w pierwszym kwartale 2009 roku przetestujemy także nowe pojazdy (superszybkiego Hot Roda, pojazdy-zabawki, a także legendarne maszyny, wśród których prym będzie z pewnością wiódł lewitujący Jansen 88 Special, wzorowany na DeLoreanie, znanym z kultowego cyklu Powrót do przyszłości).