Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 9 stycznia 2021, 09:56

autor: Adrian Werner

Borderlands - wkrótce ruszą zdjęcia do ekranizacji gry

Na Węgrzech rozpoczęto przygotowania do ekranizacji Borderlands. Zdjęcia powinny ruszyć już wkrótce. Ponadto potwierdzono udział w filmie Kevina Harta.

Wszystko wskazuje na to, że lada chwila wreszcie ruszy produkcja filmowej adaptacji cyklu Borderlands. Źródłem tych doniesień jest wywiad, jakiego serwisowi Hollywood Reporter udzielił Adam Goodman, czyli szef firmy MidAtlantic Films, będącej największą grupą produkcyjną na Węgrzech, specjalizującą się w pomaganiu zagranicznym wytwórniom w realizacji ich projektów.

Goodman stwierdził, że jego studio właśnie zapewniło firmie Lionsgate miejsce na zdjęcia do ekranizacji Borderlands. Jednocześnie potwierdził doniesienia, że w filmie wystąpią Cate Blanchett and Kevin Hart. Udział tej aktorki został oficjalnie zapowiedziany już jakiś czas temu, ale w przypadku Harta pojawiły się jedynie informacje o prowadzonych negocjacjach. Wydaje się więc, że zakończyły się one sukcesem.

Plany zekranizowania Borderlands ujawniono już w sierpniu 2015 roku, ale potem przez wiele lat o projekcie było cicho. Dopiero w 2020 r. przygotowania do produkcji ruszyły pełną parą. Wpierw ogłoszono, że reżyserem będzie Eli Roth, a potem w roli Lilith obsadzono Cate Blanchett.

MidAtlantic Films nie może narzekać na brak zleceń. Firma pomaga przy produkcji serialowej adaptacji cyklu Halo, do której zdjęcia trwają obecnie w okolicach Budapesztu, oraz trzeciego sezonu Jacka Ryana. Ponadto studio pracuje nad nieujawnionym projektem z uniwersum Marvela, ale w tym przypadku Adam Goodman nie mógł zdradzić żadnych szczegółów.

Warto dodać, że wywiad opublikowany przez Hollywood Reporter koncentruje się na fakcie, że branża filmowa na Węgrzech bardzo dobrze poradziła sobie z pandemią koronawirusa. Wprowadzone protokoły bezpieczeństwa okazały się skuteczne, co pozwoliło kontynuować produkcję i ograniczyć opóźnienia. Pozwala to mieć nadzieję, że prace nad ekranizacją Borderlands będą przebiegały bez zakłóceń.

  1. Recenzja gry Borderlands 3 – w kosmosie bez zmian
  2. Borderlands 3 - poradnik do gry
  3. Oficjalna strona serii