Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 6 maja 2020, 14:35

Gwiazda trylogii Władca Pierścieni blisko roli w ekranizacji Borderlands

Jak podaje strona internetowa magazynu Variety, Cate Blanchett bliska jest angażu w kinowej adaptacji cyklu Borderlands. Dwukrotna laureatka Oscara miałaby wcielić się w postać Lilith.

W SKRÓCIE
  1. Według źródeł Variety, Cate Blanchett prowadzi rozmowy w sprawie angażu w ekranizacji cyklu Borderlands.
  2. Aktorka miałaby wcielić się w postać Lilith.
  3. Jak na razie nie wiemy, kiedy produkcja w reżyserii Elia Rotha zadebiutuje w kinach.

Powoli rozkręca się machina produkcyjna filmowej ekranizacji cyklu Borderlands, o której mówi się już od pięciu lat. Od pewnego czasu wiemy, że reżyserem tytułu ma być Eli Roth (Hostel, Zegar czarnoksiężnika), a za ostateczną wersję scenariusza odpowiada Craig Mazin (Czarnobyl, dwie ostatnie części cyklu Kac Vegas). Z kolei teraz niewykluczone, że poznaliśmy pierwszego członka obsady. Jak podaje strona internetowa magazynu Variety, negocjacje w sprawie angażu w kinowej adaptacji popularnego cyklu strzelanek od studia Gearbox Software prowadzi obecnie australijska aktorka Cate Blanchett.

Cate Blanchett to dwukrotna laureatka Oscara za role w Blue Jasmine Woody'ego Allena oraz Aviatorze Martina Scorsese. Możecie ją także kojarzyć z występów w takich produkcjach, jak Thor: Ragnarok, Babel, Notatki o skandalu, Ciekawy przypadek Benjamina Buttona, czy wszystkie trzy odsłony Władcy Pierścieni Petera Jacksona.

Jak podaje Variety, jeśli negocjacje między Blanchett a wytwórnią Lionsgate zakończą się sukcesem, wówczas aktorka wcieli się w ekranizacji cyklu Borderlands w Lilith. Była ona jedną z grywalnych bohaterek pierwszej części serii i przewinęła się także przez kolejne jako postać niezależna. Jest to pochodząca z planety Dionysus jedna z sześciu Syren – potężnych kobiet posługujących się nadludzkimi mocami. W grach głosu użyczała jej Colleen Clinkenbeard.

Gwiazda trylogii Władca Pierścieni blisko roli w ekranizacji Borderlands - ilustracja #1
Czy Blanchett pasuje do roli Lilith?

Temat ewentualnego angażu Blanchett podłapało samo studio Gearbox Software. Jego przedstawiciele opublikowali na Twitterze post, w którym nie kryją zadowolenia z opublikowanej przez Variety wiadomości i podkreślają, że filmowe Borderlands jak na razie kreuje się na doskonałą pozycję.

Prócz Rotha i Mazina w produkcję ekranizacji cyklu Borderlands zaangażowane są takie osoby, jak Avi Arad, Ari Arad (obaj są również odpowiedzialni za adaptację Uncharted), Randy Pitchford ze studia Gearbox Software oraz Strauss Zelnick z Take-Two Interactive. Jak na razie nie wiemy, jaka dokładnie będzie fabuła filmu ani kiedy będzie miał on swoją premierę. Nie wiadomo także, jacy aktorzy, prócz Blanchett, są najbliżej miejsca w obsadzie. Jakiś czas temu twórcy serii Borderlands spekulowali jednak, że do roli Claptrapa doskonale sprawdziłby się Dwayne „The Rock” Johnson.

  1. Oficjalna strona firmy Take-Two Interactive
  2. Oficjalna strona studia Gearbox Software
  3. Oficjalna strona wytwórni Lionsgate

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube. W GryOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Obecnie opiekuje się działami trainerów i kodów, uzupełnia encyklopedię o trailery, a także rozwija bazę zapisów gier. Od czasu do czasu poinformuje Was także o nowych darmowych grach w Epic Games Store oraz interesujących ofertach na konsole.

więcej