Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 października 2013, 10:40

autor: Orlov

Borderlands 2 o krok od tytułu najpopularniejszej gry 2K Games

Ujawniony przez firmę Take-Two raport finansowy wskazuje na to, że Borderlands 2 może stać się najlepiej sprzedającym tytułem w historii firmy 2K Games. Do sprzedawców trafiło już 7,5 miliona egzemplarzy gry.

Borderlands 2 o krok od tytułu najpopularniejszej gry 2K Games - ilustracja #1

Najnowszy raport finansowy firmy Take-Two wskazuje na bardzo dobrą kondycję finansową wydawcy. Przyczyniło się do tego nie tylko Grand Theft Auto V, które osiągnęło rekordowe wyniki sprzedaży, ale również radzące sobie bardzo dobrze Borderlands 2 – tytuł wydany przez oficynę 2K Games, związaną z Take-Two.

Według sprawozdania, do sprzedawców trafiło już 7,5 miliona egzemplarzy Borderlands 2. Dla porównania, w lutym liczba ta wynosiła 6 milionów. Wzrost dystrybucji jest bezpośrednio związany z październikową premierą edycji Game of the Year. Prezes wydawnictwa Take-Two, Karl Slatoff, optymistycznie odniósł się do tych wyników, ciesząc się z faktu, że „gra jest na dobrej drodze do stania się najlepiej sprzedającym tytułem w historii 2K Games”.

Stworzone przez studio Gearbox Software Borderlands 2 obecnie dostępne jest na PC-ty, Xboksa 360 i PlayStation 3 – 11 października ukazała się na te platformy edycja GOTY. W przyszłym roku gra trafi również na przenośną konsolę PlayStation Vita.