Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 października 2013, 10:54

autor: Góral

Outlast doczeka się rozszerzenia z nowym bohaterem

Studio Red Barrels poinformowało, że pracuje nad rozszerzeniem do ciepło przyjętego horroru Outlast, w którym wcielimy się w zupełnie inną postać. Na więcej szczegółów musimy jednak poczekać do jutra.

Studio Red Barrels, twórcy gry Outlast, poinformowało, że rozpoczęło prace nad rozszerzeniem, które da nam możliwość pokierowania losami drugiego bohatera, przemierzającego zakład dla obłąkanych. Jednocześnie przygotowano promocję na podstawową wersję produkcji.

Outlast to klimatyczny horror stworzony przez studio Red Barrels. - Outlast doczeka się rozszerzenia z nowym bohaterem - wiadomość - 2013-10-30
Outlast to klimatyczny horror stworzony przez studio Red Barrels.

Niestety nie ujawniono nic więcej na temat tego dodatku, ale obiecano podzielić się szczegółami już jutro. Dodatkowo, z okazji Halloween, obniżono cenę produkcji o 33%. Z promocji można skorzystać na Steamie (12,66 euro, czyli około 53 zł), jednak bardziej opłacalnym ruchem jest zainwestowanie środków bezpośrednio u producenta. Na oficjalnej stronie zapłacimy tylko 13,40 dolarów (około 41 zł), dostaniemy klucz do wykorzystania w sklepie firmy Valve, wersje gry pozbawioną zabezpieczeń DRM oraz ścieżkę dźwiękową. Promocja potrwa do 1 listopada.

Outlast pojawiło się na rynku na początku września i okazało się być bardzo miłą niespodzianką dla wszystkich fanów gatunku survival-horror. Gra zebrała bardzo dobre oceny, uzyskując w serwisie Metacritic wynik 80 punktów. W naszej recenzji Sting stwierdził, że „tytuł ten naprawdę świetnie straszy”, co powinno wystarczyć za jego rekomendację.

Outlast doczeka się rozszerzenia z nowym bohaterem - ilustracja #3Deweloperem gry Outlast jest niewielkie studio niezależne Red Barrels, wywodzące się z Kanady. Jest to ich pierwsza produkcja, jednak w skład ekipy wchodzą doświadczeni pracownicy, mający na swoim koncie takie produkcje jak Prince of Persia: Sands of Time, Assassin's Creed, Uncharted: Drake's Fortune czy też Army of Two.