Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 grudnia 2012, 11:30

autor: luckie

Black Mesa najlepszym modem 2012 roku według graczy

Black Mesa, czyli fanowski remake Half-Life'a, został uznany przez graczy za najlepszą modyfikację roku 2012. Jak co roku, serwis ModDB przeprowadził ankietę, w której każdy mógł zagłosować na swojego ulubionego moda. Zobaczcie, kto zajął pozostałe miejsca.

Klify "Czarnego Płaskowyżu" w nowych szatach - Black Mesa najlepszym modem 2012 roku według graczy - wiadomość - 2012-12-28
Klify "Czarnego Płaskowyżu" w nowych szatach
Najlepsze mody roku 2012 według graczy:
  1. Black Mesa
  2. DayZ (ArmA II)
  3. Cry of Fear (Half-Life)

Grudzień to czas podsumowań i wszelakiej maści rankingów. Obok najlepszych gier i największych rozczarowań, znalazło się miejsce dla ulubionych modów. Serwis ModDB poprosił graczy o wybór modyfikacji roku 2012. Okazał się nią Black Mesa, długo oczekiwany fanowski remake Half-Life’a. Drugie miejsce przyznano DayZ, modyfikacji zmieniającej ArmA II w survival z zombie w roli głównej. Podium zamyka mod do Half-Life’a – osadzony w klimatach horroru Cry of Fear.

W pierwszej dziesiątce znalazły się także trzy modyfikacje do Company of Heroes (Eastern Front, Blitzkrieg Mod i Modern Combat), Brutal Doom (m.in. podnosi poziom trudności i stopień okrucieństwa w Doomie), stale rozrastający się projekt, który przywraca część wyciętej zawartości do Star Wars: Knights of the Old Republic II – The Sith Lords, oraz mody do Command & Conquer: Generals i S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci. Ten ostatni, zatytułowany Misery, zdobył również główną nagrodę redakcji ModDB.

Przy tej okazji ModDB wyróżnił honorowo inne wartościowe modyfikacje z przeszłości: Project Reality (zdobywca tytułu najlepszego moda w 2008 roku) i Forgotten Hope do Battlefielda 2, No More Room In Hell do Half-Life’a 2 oraz Third Age – Total War, który przenosi tolkienowskie Śródziemie do gry Medieval II: Total War.

A co Wy myślicie o wynikach? Czy pokrywają się one z Waszymi odczuciami? A może uważacie, że palma pierwszeństwa powinna trafić do kogoś zupełnie innego?