Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 maja 2021, 09:55

Biomutant dominuje na Steam mimo wielkiej wyprzedaży innych gier

Mieszane recenzje graczy, problemy techniczne i konkurencja ze strony przecenionych przebojów nie przeszkodziły grze Biomutant w zdominowaniu listy bestsellerów Steam w ubiegłym tygodniu.

W SKRÓCIE:
  1. wyśmienity debiut Biomutanta,
  2. nadal wysoka sprzedaż Mass Effect: Legendary Edition oraz Days Gone,
  3. atrakcyjne promocje zapewniły miejsce w top 10 grom Sea of Thieves, ARK: Survival Evolved, The Witcher 3 oraz Rust.

Jak w każdy poniedziałek studio Valve udostępniło listę największych (według przychodów) bestsellerów Steam poprzedniego tygodnia. Liderem okazała się gra Biomutant. Poradziła sobie tak dobrze, że jej pre-order zajął pierwsze miejsce w zestawieniu, a sprzedaż po premierze była tak wysoka, że produkcja zajęła również drugą pozycję.

Biomutant sprzedaje się więc świetnie, ale jego debiut nie był pełnym sukcesem. Odbiór produkcji jest bowiem mieszany – w chwili pisania tej wiadomości na Steamie tylko 65% ocen użytkowników jest pozytywnych. Warto jednak dodać, że w tej kwestii trend jest wznoszący. W dzień po premierze raptem 55% graczy dobrze wyrażało się o tym tytule, a w sobotę ten odsetek wzrósł do 64%.

Bardziej niepokojący jest spadek aktywności. Rekord w dniu premiery wyniósł 55 048 graczy bawiących się jednocześnie na Steamie. W piątek było to 20 676, a w weekend 18 315, co powinno dać twórcom do myślenia, gdyż produkcje najlepsze wyniki często uzyskują w pierwszą sobotę lub niedzielę po debiucie.

Grze pomóc może pierwszy patch, nad którym pracują obecnie autorzy. Na Twitterze poinformowali, że najpewniej wpierw zawita on na PC, a dopiero później na konsole. Aktualizacja ma usunąć błędy techniczne oraz wprowadzić wiele ulepszeń bazujących na sugestiach społeczności. W planach są zmiany m.in. poziomu trudności, narratora, systemu ekwipunku oraz zachowania wrogów. Zmodyfikowane zostaną również efekty głębi pola widzenia oraz motion blur.

Jeśli chodzi o resztę gier z listy, to nadal bardzo dobrze sprzedają się Mass Effect: Legendary Edition oraz Days Gone. Dzięki atrakcyjnym przecenom w pierwszej dziesiątce bestsellerów pojawiły się również gry Sea of Thieves, ARK: Survival Evolved , The Witcher 3: Wild Hunt oraz Rust.

  1. Recenzja gry Biomutant - RPG roku? Nie, ale...
  2. Oficjalna strona gry Biomutant
  3. Biomutant – poradnik do gry

Największe hity Steam minionego tygodnia (wg przychodu):

#

Produkt:

1.

Biomutant (pre-order)

2.

Biomutant

3.

Sea of Thieves

4.

Mass Effect: Legendary Edition

5.

Days Gone

6.

Valve Index VR Kit

7.

Grand Theft Auto V

8.

ARK: Survival Evolved

9.

The Witcher 3: Wild Hunt

10.

Rust