Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 września 2012, 18:30

autor: Hed

Bayonetta 2 tytułem ekskluzywnym na Wii U

Firma Nintendo zaskoczyła świat zapowiedzią gry Bayonetta 2, która trafi ekskluzywnie na konsolę Wii U. Mamy teaser najnowszej produkcji japońskiego studia PlatinumGames.

Bayonetta 2 tytułem ekskluzywnym na Wii U - ilustracja #1

Konsola Wii U doczekała się tytułu ekskluzywnego, który powinien zainteresować graczy: jest nim Bayonetta 2, czyli kontynuacja świetnego slashera od studia PlatinumGames. Produkcja została zapowiedziana podczas amerykańskiej konferencji Nintendo Direct i na razie wiemy tylko tyle, że wyda ją sama firma Nintendo. W pracach nad grą biorą udział deweloperzy pierwowzoru, więc szykuje się naprawdę intensywna porcja dobrej zabawy.

Zapowiedź drugiej części gry Bayonetta była niemałym zaskoczeniem, bo do tej pory firma Sega i studio PlatinumGames nie mówiły otwarcie o takich planach. Pierwowzór wydany w 2010 roku spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem recenzentów i sprzedał się nieźle. Chociaż gra nie jest dużą i ważną marką, zyskała sobie status kultowy. Z tego względu Wii U na pewno zyska na atrakcyjności w oczach hardcorowych graczy.

Podczas konferencji Nintendo Direct japoński koncern ujawnił szczegóły premiery konsoli Wii U. Dowiedzieliśmy się, że sprzęt trafi do sprzedaży 30 listopada w Europie. Nintendo podało też listę tytułów startowych, wśród których są FIFA 13, Mass Effect 3: Special Edition, New Super Mario Bros. U, Rayman Legends, Trine 2 oraz ZombiU. Bayonetta 2 nie figuruje jeszcze na żadnej liście, co oznacza, że dostaniemy ją najwcześniej w kwietniu 2013 roku.

  1. Bayonetta - recenzja gry