Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 września 2013, 09:20

autor: Orlov

Battlefield 4 ze specjalną mapą do nauki latania

Studio DICE, w odpowiedzi na opinie fanów, zdecydowało się zaprojektować tryb przeznaczony wyłącznie do nauki pilotowania. Tego typu możliwość pojawia się w serii po raz pierwszy.

Battlefield 4 ze specjalną mapą do nauki latania - ilustracja #1

Twórcy Battlefield 4 pomogą przełamać strach przed lataniem. Szwedzkie studio DICE, twórcy serii, dostrzegli niechęć niektórych graczy do korzystania z maszyn latających dostępnych w grze i zdecydowali o zaimplementowaniu specjalnego trybu, który pozwoli na spokojne oswojenie się ze sztuką pilotażu.

Plac manewrowy da nam dostęp do samolotów i helikopterów zawartych w Battlefield 4, abyśmy mogli zapoznać się z ich pilotowaniem bez stresu związanego z ferworem walki. Odciążeni o odpowiedzialność za wynik drużyny postawimy pewniejsze kroki w korzystaniu z maszyn, a nabyte umiejętności skutecznie przeniesiemy do właściwej rozgrywki.

”Zdajemy sobie sprawę z tego, że gracze boją się latać, co nie leży w naszej intencji. W związku z tym zdecydowaliśmy się na dodanie placu manewrowego, by mogli zapoznać się ze sprzętem przed wkroczeniem do akcji” – powiedział Lars Gustavsson, dyrektor kreatywny DICE.

Nie zapomniano także o walkach morskich, do których Szwedzi przyłożyli w tej części serii szczególną uwagę. Gustavsson wierzy, że Frostbite 3, autorski silnik studia, pozwolił na zaimplementowanie skutecznie działającej, dynamicznej sieci wodnej jako pierwszy w historii gatunku.

”Działania na morzu w poprzednich grach sprowadzały się jedynie do dostania się do centrum walki na lądzie. Zauważyliśmy jednak wzrost zainteresowania tą strefą, co skłoniło nas do znacznego rozbudowania jej. W Battlefield 4 kluczowe będzie zajście łodzi przeciwnika od tyłu, wykorzystanie fal do zapewnienia sobie osłony, czy nawet zejście pod wodę i podłożenie ładunków wybuchowych pod burtę rywala. Maszyny wodne ze środka transportu przeistoczą się w narzędzia walki” – Lars Gustavsson.

Gra pojawi się w Polsce 31 października na Xboksie 360, PlayStation 3 i PC. Beta testy trybu multiplayer rozpoczną się w pierwszych dnia października – starcia wieloosobowe odbywać się będą w jednym z siedmiu trybów, początkowo na dziesięciu mapach. Battlefield 4 trafi także na konsole nowej generacji jako ich tytuł startowy – 22 listopada na Xboksa One, a 29 listopada na PlayStation 4.